Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë në Mitrovicë: Është gënjeshtër, kurrë nuk do ta njohim Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha sot në Mitrovicë se Serbia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, por kërkon kompromis, që sipas tij nënkupton se askush nuk mund të fitojë gjithçka.

Ai i bëri këto komente në një fjalim në pjesën veriore të Mitrovicës, në përmbyllje të vizitës dyditëshe në Kosovë. Ai tha se nuk janë punë e tij “mitet, ëndrrat apo përfytyrimet apo vizionet e çmendura të Kosovës pa shqiptarë apo çka është me e rëndë, Kosovës pa serbë”. Prandaj u tha ai qytetarëve të mbledhur në “nuk do të premtoj armë e municione edhe pse është e qartë se nuk do t’i lejojmë akujt të përdorë armë dhe municione kundër jush”.

Ai tha se është i gatshëm të vazhdojë bisedimet për një marrëveshje me shqiptarët në Kosovë, ndërsa hodhi poshtë pohimet se tashmë ka një projekt për një marrëveshje të tillë.

“Kur ju thonë se dua të ndryshoj kufijtë, nuk ua thonë të vërtetën sepse ku janë kufijtë sot? Ne mendojmë një gjë, shqiptarët që janë më të numër dhe më të fuqishëm në Kosovë mendojnë ndryshe. Një pjesë e botës mendon një gjë, pjesa tjetër një gjë tjetër”, tha ai duke nënvizuar se synon të ndryshojë të gjitha të drejtat e serbëve në Kosovë.

“Për ata që me ditë, javë e muaj përdorin gënjeshtrën se dikush është bërë gati dhe do të detyrohet të njohë pavarësinë e Kosovës deri në vitin e ri, është gënjeshtër e plotë dhe askujt nuk i bie ndërmend një gjë e tillë”.

Ai u tha të tubuarve se Serbia nuk dëshiron të hyjë në NATO dhe do të ruajë paanshmërinë ushtarake./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë në Mitrovicë: Është gënjeshtër, kurrë nuk do ta njohim Kosovën
Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë në Mitrovicë: Është gënjeshtër, kurrë nuk do ta njohim Kosovën
https://1.bp.blogspot.com/-Hb6XvwZVoXQ/W5VQgBhhEvI/AAAAAAAAYKo/cQyT_pQfUzY6l8ZDbhPZ0wzA7qK_dXYRgCLcBGAs/s640/64436F6E-C976-4299-8ED5-DF0F8B2BD4EC_cx3_cy1_cw90_w1023_r1_s-1-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Hb6XvwZVoXQ/W5VQgBhhEvI/AAAAAAAAYKo/cQyT_pQfUzY6l8ZDbhPZ0wzA7qK_dXYRgCLcBGAs/s72-c/64436F6E-C976-4299-8ED5-DF0F8B2BD4EC_cx3_cy1_cw90_w1023_r1_s-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vucic-tregon-fytyren-e-vertete-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vucic-tregon-fytyren-e-vertete-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy