Vuçiq: Është koha që serbët dhe shqiptarët të vendosin për fatin te tyre

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq vlerësoi sot, në prag të dialogut të ardhshëm në Bruksel, se përfaqësuesit e Prishtinës nuk dëshirojnë të diskutojnë asnjë çështje të vetme me rëndësi thelbësore, raporton portali serb Mondo, transmeton zeri.info

“Unë shoh se zyrtarët shqiptarë nga Kosova nuk dëshirojnë të flasin për Asociacionin e komunave serbe, as për veriun, Gazivodën … duket sikur ata nuk duan të flasin për ndonjë gjë thelbësore”, tha Vuqiç, duke shtuar se, “Serbia nuk ka kohë për të humbur dhe dëshiron të flasë për të gjitha temat që janë të rëndësishme për serbët dhe shqiptarët”.

Ai gjithashtu thekson se është koha që Beogradi dhe Prishtina të marrin përgjegjësinë: “Është koha që ne të vendosim për fatin tonë, dhe jo dikush tjetër nga anash”, tha Vuçiq./Zeri/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq: Është koha që serbët dhe shqiptarët të vendosin për fatin te tyre
Vuçiq: Është koha që serbët dhe shqiptarët të vendosin për fatin te tyre
https://4.bp.blogspot.com/-9O0wJEDbVKQ/W5Amk_jddzI/AAAAAAAAYGU/1iTgNxYfGV87vFolQxN5f_Cd1qCN4omSQCLcBGAs/s320/auto_aleksandar-vucic-stefan-stojanovic-7-1536148055-640x415.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-9O0wJEDbVKQ/W5Amk_jddzI/AAAAAAAAYGU/1iTgNxYfGV87vFolQxN5f_Cd1qCN4omSQCLcBGAs/s72-c/auto_aleksandar-vucic-stefan-stojanovic-7-1536148055-640x415.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vuciq-eshte-koha-qe-serbet-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vuciq-eshte-koha-qe-serbet-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy