Vuçiq: Mitrovica do të bëhet qyteti më i bukur serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka bërë thirrje që të investohet në pjesën veriore të Kosovës.

Ai pasi vizitës që i ka bërë një biznesi në Leposaviq, ka thënë se shteti serb përveç që ka investuar 13 milionë euro në Trepçë, do të investojë edhe në Gazivodë dhe në projekte të tjera, shkruan Blic.rs, përcjell Fakte.

“Serbia mund ta bëjë këtë dhe është e gatshme për investime, ne jemi të gatshëm për biznesmenët nga qendra e Serbisë që të investojnë këtu. Mund të bëjmë lehtësia në biznes”, ka thënë Vuçiq.

“E dua Mitrovicën një simbol sikur Graçanicën, ta bëjmë atë një prej qyteteve më të bukura serbe”, ka theksuar Vuçiq nga Leposaviqi.

Vuçiq sot ka qëndruar te diga e Liqenit të Gazivodës në kuadër të vizitës së tij dyditore në Kosovë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq: Mitrovica do të bëhet qyteti më i bukur serb
Vuçiq: Mitrovica do të bëhet qyteti më i bukur serb
https://3.bp.blogspot.com/-NExNnFrfIIU/W5VZ0hS4MOI/AAAAAAAAYLI/PylL1TcbcqUofnBqFTWMe3BQu6egbwO9QCLcBGAs/s640/aleksandar-vucic-780x439-696x392.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-NExNnFrfIIU/W5VZ0hS4MOI/AAAAAAAAYLI/PylL1TcbcqUofnBqFTWMe3BQu6egbwO9QCLcBGAs/s72-c/aleksandar-vucic-780x439-696x392.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vuciq-mitrovica-do-te-behet-qyteti-me-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vuciq-mitrovica-do-te-behet-qyteti-me-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy