11-vjeçari shqiptar mposht në të njëjtin turne serbin, rusin e grekun dhe shpallet kampion në karate

Eni Latifi është 11-vjeçari shqiptar nga Gjilani, i cili rendit disa medalje të arta në karate në kompeticionet e zhvilluara në Gjermani.

Ai mori pjesë në katër turne këtë vit në shtetin gjerman dhe arriti të zinte vendin e parë.

Djaloshi u ndesh edhe me rivalë serbë, grekë e rusë dhe arriti t’i mposhte duke fituar titullin kampion.

Latifi ka nisur të merret me karate që në moshën 5-vjeçare dhe prej 4 vitesh mban rripin e kafenjtë dhe vendin e parë në Baden-Württenmberg.

Në Gjermani, për djaloshin 11-vjeçar kanë shpresa të mëdha se do të ecë përpara dhe do të arrijë majat në sportin e karatesë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 11-vjeçari shqiptar mposht në të njëjtin turne serbin, rusin e grekun dhe shpallet kampion në karate
11-vjeçari shqiptar mposht në të njëjtin turne serbin, rusin e grekun dhe shpallet kampion në karate
https://3.bp.blogspot.com/-eOANocFNmwc/W7ZGN94eDdI/AAAAAAAAZLM/5nIJ1Wrbik0kxemT3BmEwn5vWZF77ZzQACLcBGAs/s640/Screenshot_763-640x399.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-eOANocFNmwc/W7ZGN94eDdI/AAAAAAAAZLM/5nIJ1Wrbik0kxemT3BmEwn5vWZF77ZzQACLcBGAs/s72-c/Screenshot_763-640x399.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/11-vjecari-shqiptar-mposht-ne-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/11-vjecari-shqiptar-mposht-ne-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy