19 vjeçari kosovar që po lufton me vdekjen pas rrahjes në Serbi

Shoqata e Shqiptarëve të Serbisë në Novi Sad, sot ka njoftuar se dy të rinj shqiptar janë sulmuar fizikisht në Novi Sad.

Sipas tyre të rinjtë shqiptarë janë sulmuar në mënyrën më brutale, madje njëri nga ta është në gjendje të rëndë.

Media mëson se personi që është në rrezik për jetë është Çlirim Maloku dhe është 19 vjeçar.

Çlirimi ka lëndime të rënda: frakturë të ashtit të kokës dhe gjakderdhje në tru. Ai është operuar në Qendrën Klinike të Vojvodinës dhe është duke luftuar me vdekjen.

Çlirim Maloku, njëri nga dy personat e sulmuar në Novi Sad është jashtë rrezikut për jetën.

Lajmin për media e ka konfirmuar, Adem Berisha, nga shoqata ‘Amza e shqiptarëve në Serbi’.

Berisha ka thënë se Maloku ka pasur plagë në kokë, dhe pas intervenimit në spitalin lokal, është në gjendje stabile dhe jashtë rrezikut për jetën.

Familja është njoftuar dhe ka arritur të flasë me Çlirimin.

I riu i dytë i sulmuar është lëshuar nga spitali, pas trajtimit mjekësor./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 19 vjeçari kosovar që po lufton me vdekjen pas rrahjes në Serbi
19 vjeçari kosovar që po lufton me vdekjen pas rrahjes në Serbi
https://4.bp.blogspot.com/-HOqQVJ1068c/W7yNcdx8iqI/AAAAAAAAZZw/QjbnyQadla0z9wCwqPTjvTDJrDCBQ0IggCLcBGAs/s640/auto_cli-768x5851539020372.png
https://4.bp.blogspot.com/-HOqQVJ1068c/W7yNcdx8iqI/AAAAAAAAZZw/QjbnyQadla0z9wCwqPTjvTDJrDCBQ0IggCLcBGAs/s72-c/auto_cli-768x5851539020372.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/19-vjecari-kosovar-qe-po-lufton-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/19-vjecari-kosovar-qe-po-lufton-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy