Agjencia turistike shqiptare në Athinë sulmohet me molotov (VIDEO)

Një sulm me molotov është regjistruar gjatë mesnatës në një zyrë turistike shqiptare në qendër të Athinës. Sipas informacioneve nga mediat greke, dy persona hodhën koktej molotovi në hyrje të dyqanit, duke shkaktuar dëme të vogla materiale në hyrje dhe në tabelën e dyqanit. Zyrtarët e policisë gjetën në vendngjarje shishe dhe një çakmak.

Agjencia turistike shqiptare që u sulmua këtë mesnatë në Athinë, i përket kompanisë Rusi Tours.

Zyrat ndodhen në të njëjtën godinë, me stacionin e trenit që menaxhon linjën Athinë-Peloponez.

Ishte ora rreth 01:30, kur dy persona hodhën bomba molotov drejt hyrjes së agjencisë. Sipas dëshmitarëve okularë, ata nuk i kishin të maskuara fytyrat.

Nga shpërthimi u shkaktua një zjarr i vogël, që bëri gjithashtu dëme të vogla materiale në fasadën e zyrave.

Policia po shqyrton nëse incidenti mund të inkuadrohet në një reagim për ngjarjen e Bularatit.

Që nga dita e djeshme policia greke ka rritur masat e sigurisë rreth selive diplomatike dhe konsullore të Shqipërisë në Greqi, por edhe në vendet që njihen si pika takimi të komunitetit shqiptar në Athinë dhe qytete të tjera.


Masa të shtuara sigurie janë marrë edhe në burgjet e vendit, me qëllim që të parandalohet ndonjë përleshje me motive etnike midis të burgosurve grekë dhe shqiptarë./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Agjencia turistike shqiptare në Athinë sulmohet me molotov (VIDEO)
Agjencia turistike shqiptare në Athinë sulmohet me molotov (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-AMTGyG5tI2Q/W9h8Y1WJLaI/AAAAAAAAaU0/Ihp59tE5NAYZ2AocT7fJ5AQo56PP7psvgCLcBGAs/s640/agjencia-athine.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-AMTGyG5tI2Q/W9h8Y1WJLaI/AAAAAAAAaU0/Ihp59tE5NAYZ2AocT7fJ5AQo56PP7psvgCLcBGAs/s72-c/agjencia-athine.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/agjencia-turistike-shqiptare-ne-athine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/agjencia-turistike-shqiptare-ne-athine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy