Daçiç "paralajmëron" politikanët e Kosovës: Gati burgu në Hagë për të akuzuarit e parë nga Gjykata Speciale

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, edhe njëherë është marrë me Kosovën.

Ai kësaj radhe ka deklaruar se burgu i Scheveningenit në Hagë, është duke u përgatitur për të akuzuarit e parë nga Gjykata Speciale e Kosovës.

Sipas ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, i tëri kati i burgut të Scheveningenit është duke u bërë gati të pranojë të akuzuarit e parë, për siç pretendon ai krimet e kryera në Kosovë nga ana e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruajnë mediat serbe, transmeton Telegrafi.

Duke mos dashur të përmend emra se kush mund të përfundojë në këtë burg, Daçiç ka thënë se është e rëndësishme që Gjykata Speciale për krimet e pretenduara të UÇK-së më në fund do të fillojë punën dhe se së shpejti pritet të ndodhin arrestimet e para.

“Dymbëdhjetë qeli të burgut të Scheveningenit janë zbrazur, që konfirmon se Gjykata do të fillojë punën e saj, dhe t’i sjell para drejtësisë të gjithë ata që kanë kryer krime ndaj serbëve në Kosovë”, ka shtuar Daçiç. (TemA)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daçiç "paralajmëron" politikanët e Kosovës: Gati burgu në Hagë për të akuzuarit e parë nga Gjykata Speciale
Daçiç "paralajmëron" politikanët e Kosovës: Gati burgu në Hagë për të akuzuarit e parë nga Gjykata Speciale
https://3.bp.blogspot.com/-7GB_8vGLBXY/W7OOc2GwUUI/AAAAAAAAZDQ/xTq3m7LDvTEyFJ5XL8BsQSWjPU3cm3bTgCLcBGAs/s640/dacic-768x460.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-7GB_8vGLBXY/W7OOc2GwUUI/AAAAAAAAZDQ/xTq3m7LDvTEyFJ5XL8BsQSWjPU3cm3bTgCLcBGAs/s72-c/dacic-768x460.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/dacic-paralajmeron-politikanet-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/dacic-paralajmeron-politikanet-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy