Denoncon mjeku: Serbët po i vjedhin pacientët shqiptarë me nga 800 euro për autoambulancën shtetërore

Ambulanca shtetërore është e destinuar që të ofrojë shërbime falas për pacientët nga Kosova. Megjithatë, disa nga ta po detyrohen të paguajnë enkas transportin 800 euro, kjo për shkak të bizneseve që po bëjnë serbët, për dërgim trajtimi mjekësor të qytetarëve të Kosovës në Beograd.

Këtë gjë po e thotë Dr. Hasan Simnica, duke e bazuar në një ngjarje të përjetuar përgjatë kthimit nga shteti i Gjermanisë, pas dërgimit të një pacienti.

Përgjatë kësaj rruge, ai tregon se kishte takuar njërin nga shoferët e një ambulance shtetërore, pronë e shtetit të Kosovës, e destinuar për të ofruar shërbime për minoritetin serb. Në bisedë e sipër, siç tregon ai, i është thënë se kjo ambulancë dërgon pacientët në trajtim për në Beograd në këmbim të pagesës së transportimit prej 800 eurosh.

Lexoni rrëfimin e plotë të Dr. Simnicës:

“Tmerr: Biznese serbe me para të shqiptarëve.

Gjatë kthimit nga Gjermania pas dërgimit të një pacienti ,në pompën e karburanteve në qytetin e Kryeshevcit takohemi me një Autoambulancë nga Kosova pronë e shtetit të Kosovës për minoritetin serb në Gracanice, vie shoferi i sajë pasi na shef se jemi nga Kosova edhe na fletë se nga vini.

Në i themi se kthehemi nga Gjermania pase dërgimit të pacientit. Ai thotë se punon në Kosovë tek ambulanca shtetërore e Kosovës dhe bënë bartjen e pacientëve kosovarë në beograd për trajtim ne këmbim të pagesës prej 800 euro për një transport edhe pse kjo është pronë e shtetit kosovës ata bëjnë bartjen e pacientëve me para bile edhe dizelin e paguen shteti i kosovës.

Deri kur shqiptarët pagujne dy here njeher per Autoambulancë që eshtë Pronë shtetërore dhe pagujne edhe hargjimet e biznesit të tyre me autoambulanca shtetërorë.

Deri kur ????????.

Një keso Autoambulanca ishte./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Denoncon mjeku: Serbët po i vjedhin pacientët shqiptarë me nga 800 euro për autoambulancën shtetërore
Denoncon mjeku: Serbët po i vjedhin pacientët shqiptarë me nga 800 euro për autoambulancën shtetërore
https://2.bp.blogspot.com/-Bu-RQoA9yXg/W7utIdy6niI/AAAAAAAAZZA/pq2CKPdaz5YZPIlwuh8jxvE9pl4ffCXlgCLcBGAs/s640/D61EEAB7-55DB-4709-B7A1-3FF5A158D76B-7203-0000046575D56776-1200x630-640x336.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-Bu-RQoA9yXg/W7utIdy6niI/AAAAAAAAZZA/pq2CKPdaz5YZPIlwuh8jxvE9pl4ffCXlgCLcBGAs/s72-c/D61EEAB7-55DB-4709-B7A1-3FF5A158D76B-7203-0000046575D56776-1200x630-640x336.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/denoncon-mjeku-serbet-po-i-vjedhin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/denoncon-mjeku-serbet-po-i-vjedhin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy