Edhe pse terrorist, grekët të gjithë në 1 mëndje, kundra Shqipërisë. Çfarë shkruajnë mediat greke

Gazetat greke që qarkulluan të hënën, i kanë dhënë mjaft hapësirë ngjarjes së Bularatit.

Shumica dërrmuese e tyre e ka lidhur vrasjen e Konstantinos Katsifas me atë që e quajnë “ngritje e flamurit grek”.

“E vranë shqiptarët pse ngriti flamurin bardh e blu”, “Vritet nga policia homogjeni që ngriti një flamur grek”, “U ekzekutua pse ngriti flamurin grek” – këto janë disa nga titujt.

Vetëm gazeta e majtë, “Efimerida ton Syntakton”, e vendos çështjen në një pistë krejt të ndryshme. Nën titullin “Një vrasje me shumë pika të errëta”, gazeta thotë se “në rrethana të pasqaruara, Konstantinos Katsifas doli me kallashnikov në dorë nga shtëpia e tij në Buklarat dhe qëlloi kundër një makine të policisë. Pastaj u largua në drejtim të një mali. Pas një përndjekjeje dhe shkëmbimi zjarri, mbeti i vrarë”.

Gazeta publikon dëshminë e historianit grek Antonis Liakos që ishte dje i pranishëm në ceremoninë e Bularatit.

Sipas tij, nuk pati asnjë incident me ngritje apo ulje të flamurit grek, nënvizon gazeta.

Në momentet e para pas ngjarjes pasditen e të dielës, mediat greke kaluan versionin se Katsifas ishte vrarë pasi qëlloi mbi policët që hoqën flamurin grek të cilin e kishte ngritur ai.

Por edhe policia greke konfirmoi mesditën e të hënës se “Nuk ka të dhëna dhe as dëshmi që të ndërlidhin përleshjen e  armatosur në Shqipëri, gjatë së cilës ra i vdekur Konstantinos Katsifas, me ngritjen e flamurit grek”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Edhe pse terrorist, grekët të gjithë në 1 mëndje, kundra Shqipërisë. Çfarë shkruajnë mediat greke
Edhe pse terrorist, grekët të gjithë në 1 mëndje, kundra Shqipërisë. Çfarë shkruajnë mediat greke
https://2.bp.blogspot.com/-rBijUp3MM6s/W9cq4SUKavI/AAAAAAAAaQk/b-59iHnoRjwyYybq7d7N2IHUbZ4mmtlKQCLcBGAs/s640/kacicaaaaa.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-rBijUp3MM6s/W9cq4SUKavI/AAAAAAAAaQk/b-59iHnoRjwyYybq7d7N2IHUbZ4mmtlKQCLcBGAs/s72-c/kacicaaaaa.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/edhe-pse-terrorist-greket-te-gjithe-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/edhe-pse-terrorist-greket-te-gjithe-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy