KFOR: Presidenti Thaçi mund të shkojë kurdoherë në Veri të Kosovës

Komandanti i KFOR-it konfirmon se Policia e Kosovës nuk ka nevojë të kërkojë asnjë leje për hyrje në veri në Kosovës.

Policia e Kosovës nuk duhet të pyes askënd për çfarëdo leje të shkojë në veri të Kosovës, andaj, ata nuk kanë shkelur asnjë rregull”, ka thënë zëdhënësi i KFOR-it Vincenzo Gracov.

Zëdhënësi kryesor i KFOR-it Vincezo Gracovi ka deklaruar se me rastin e vizitës së paradokohshme të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi nuk ka pasur asnjë incident, arrestim apo operacion ushtarak dhe se Thaçi ka të drejtë të lëvizë gjithkund nëpër vendin e tij pa marrë leje.


Ne konfirmojmë se nuk ka pasur kurrfarë incidenti, as arrestimi, as operacioni ushtarak, e as kurrfarë sulmi ndaj askujt… Thaçi e ka vizituar këtë rajon dhe gjatë vizitës e ka përcjellë ekipi për mbrojtje të personave të rëndësishëm i Policisë së Kosovës”, ka thënë Grasov.

Grasov ka konfirmuar se KFOR-i nuk është informuar paraprakisht për vizitën dhe ka thënë se presidenti Thaçi, si lideri më i lartë i institucioneve të Kosovës është i lirë të lëvizë gjithkah nëpër Kosovë.

Policia e Kosovës nuk ka nevojë të pyes askënd që të shkojë në veri të Kosovës, andaj, ata nuk kanë shkelur asnjë rregull”, ka thënë Grasov.

Pasi presidenti Thaçi e ka braktisur rajonin, në Zubin Potok janë ngritur disa bllokada, pa asnjë arsye logjike. KFOR nuk ka intervenuar, sepse bllokadat nuk kanë paraqitë asnjë rrezik për siguri dhe liri të lëvizjes”, ka përfunduar zëdhënësi i KFOR-it Vincenzo Gracov. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: KFOR: Presidenti Thaçi mund të shkojë kurdoherë në Veri të Kosovës
KFOR: Presidenti Thaçi mund të shkojë kurdoherë në Veri të Kosovës
https://1.bp.blogspot.com/-_aRg6JcV_Cs/W7ZHEoU0LxI/AAAAAAAAZLU/GcUqAI_QOSgO1emcxEQtL8BwUMQRPOn0gCLcBGAs/s640/rosu.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-_aRg6JcV_Cs/W7ZHEoU0LxI/AAAAAAAAZLU/GcUqAI_QOSgO1emcxEQtL8BwUMQRPOn0gCLcBGAs/s72-c/rosu.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/kfor-presidenti-thaci-mund-te-shkoje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/kfor-presidenti-thaci-mund-te-shkoje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy