Korrigjimi i kufijve, Paskal Milo: I parakohshëm, nxit konflikte të ngrira

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi se propozimi për ndryshim të kufijve në Ballkan mund të hapë kutinë e Pandorës. Kjo vlen dhe për ish Ministrin e Jashtëm Paskal Milo, i cili thotë se korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë mund të shkaktojë precedent të rrezikshëm në rajon.

“Çështja e kufijve mes Serbisë dhe Kosovës është e parakohshme”, u shpreh Milo për Ora News.

Nuk është koha e duhur që Ballkani të përballet me ndryshim kufijsh, pasi sipas Milos qarqet nacionaliste janë ende shumë prezente.

“Mund të nxiste konfliktet e ngrira për çështjet e kufijve dhe në rajone të tjera”, shtoi Paskal Milo./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Korrigjimi i kufijve, Paskal Milo: I parakohshëm, nxit konflikte të ngrira
Korrigjimi i kufijve, Paskal Milo: I parakohshëm, nxit konflikte të ngrira
https://3.bp.blogspot.com/-WY9CxnLChNU/W7Y7LNNwR7I/AAAAAAAAZKY/HJwyG83c6YAZ39bwXs3oOMCaG1wFU8D1wCLcBGAs/s640/maxresdefault-3-1-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-WY9CxnLChNU/W7Y7LNNwR7I/AAAAAAAAZKY/HJwyG83c6YAZ39bwXs3oOMCaG1wFU8D1wCLcBGAs/s72-c/maxresdefault-3-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/korrigjimi-i-kufijve-paskal-milo-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/korrigjimi-i-kufijve-paskal-milo-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy