Kotzias: Maqedonia mund të shpërbëhet

Në rast të jostabilitetit Maqedonia mund të shpërbëhet dhe ky do të ishte skenari më i keq, ka deklaruar ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias në një intervistë për televizionin grek ERT.

Sipas fjalëve të tij, politika më e mirë për ardhmërinë e Ballkanit është bashkëpunimi në mes të Greqisë dhe Maqedonisë.

Kotzias ka përkujtuar se referendumi në Maqedoni ishte këshillëdhënës dhe nuk është parakusht për realizimin e Marrëveshjes së Prespës, të cilën e kanë nënshkruar ministrat e jashtëm e dy shteteve.

Sipas fjalëve të ministrit grek, numri i vërtetë i votuesve në Maqedoni është 1,2 e jo 1,8 milionë njerëz, sa llogaritet nëpër listat zgjedhore.

Ai ka theksuar se në 20 vjetët e fundit në atë shtet nuk janë përditësuar listat dhe se 300.000 njerëz gjenden jashtë vendit.

Prandaj votat “për” paraqesin shumicën absolute, pa marrë parasysh daljen prej 37 për qind të votuesve të regjistruar, ka thënë Kotzias./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kotzias: Maqedonia mund të shpërbëhet
Kotzias: Maqedonia mund të shpërbëhet
https://1.bp.blogspot.com/-Oj3FqO9gcXY/W7UDO4GH93I/AAAAAAAAZJU/brhIK6qoyxsCXT3x4FdOvAgOxmVLLHuNACLcBGAs/s640/Screenshot_738-640x342.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Oj3FqO9gcXY/W7UDO4GH93I/AAAAAAAAZJU/brhIK6qoyxsCXT3x4FdOvAgOxmVLLHuNACLcBGAs/s72-c/Screenshot_738-640x342.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/kotzias-maqedonia-mund-te-shperbehet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/kotzias-maqedonia-mund-te-shperbehet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy