KUJTESE/ Si vrau policia greke dy vëllezërit shqiptarë

Ndërsa në Shqipëri dhe Greqi, situata është e mbarsur me çështjen Kacifas, vrasjen e të riut 35 vjeçar. Konstantinos Kacifas në Bularat, nga policia shqiptare, dritare.net ju sjell një rast kur policia greke vrau dy shqiptarë, që sipas saj qëlluan policinë. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2013.

Policia greke vrau në Follorinë dy vëllezërit shqiptarë Melsi dhe Klevis Çollaku sepse këta të fundit qëlluan mbi një policë grek. Ata u ekzekutuan në vendngjarje, në një kasolle në tokën greke. Por sipas familjarëve dy djemtë kishin shkruar për peshkim.

Pra edhe në 2013 ka ndodhur një vrasje e tillë, ku kanë humbur jetën dy vëllezër shqiptarë në shtetin fqinj.

Sipas policisë greke ishte një rast flagrant i qytetarëve shqiptarë me armë kundër policisë dhe ata u vranë nga pala greke.

Ne dhjetor të 2013 , familjarët në Shqipëri kërkuan ekspertizë dhe e bënë atë privatisht. Por pas përfundimit të gjykimit në Greqi, Institucionet Shqiptare nuk reaguan aspak mbi këtë çështje.

Megjithëse dy shtetas u vranë në kushte ndoshta të diskutueshme sipas familjarëve.

Familjarët dyshuan se ata u ekzekutuan nga policia greke për shkak se dy djemtë nuk ishin të armatosur./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: KUJTESE/ Si vrau policia greke dy vëllezërit shqiptarë
KUJTESE/ Si vrau policia greke dy vëllezërit shqiptarë
https://2.bp.blogspot.com/-czFY694OHh0/W9ol64ih2II/AAAAAAAAaZE/0cVvxX21FPUHqRwtc1VfNCL5Iy3kSsLBACLcBGAs/s640/collaku-vellezerit.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-czFY694OHh0/W9ol64ih2II/AAAAAAAAaZE/0cVvxX21FPUHqRwtc1VfNCL5Iy3kSsLBACLcBGAs/s72-c/collaku-vellezerit.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/kujtese-si-vrau-policia-greke-dy.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/kujtese-si-vrau-policia-greke-dy.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy