Lajm i mirë për shqiptarët në Austri, u njihen vitet e punës

Instituti i Sigurimeve Shoqërore njofton të gjithë personat që kanë vjetërsi pune në Austri se do t’u njihet falë marrëveshjes së arritur ndërmjet dy shteteve, Shqipërisë dhe Austrisë.

Në datën 1 dhjetor 2018 hyn në fuqi marrëveshja ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Austrisë, e ratifikuar edhe nga Parlamenti shqiptar.

Nga kjo marrëveshje do të përfitojnë të gjithë personat që kanë vjetërsi sigurimesh nga punësimi në të dy shtetet.

Marrëveshja është botuar në Fletoren Zyrtare në datë 12.05.2018./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lajm i mirë për shqiptarët në Austri, u njihen vitet e punës
Lajm i mirë për shqiptarët në Austri, u njihen vitet e punës
https://2.bp.blogspot.com/-mWxrDIo7hOs/W7-C7FUUv2I/AAAAAAAAZd0/hYiXbDrNPm0o4tUD8wZa2Ts4YdSNvcn3ACLcBGAs/s640/Punetore-Ndertim.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-mWxrDIo7hOs/W7-C7FUUv2I/AAAAAAAAZd0/hYiXbDrNPm0o4tUD8wZa2Ts4YdSNvcn3ACLcBGAs/s72-c/Punetore-Ndertim.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/lajm-i-mire-per-shqiptaret-ne-austri-u.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/lajm-i-mire-per-shqiptaret-ne-austri-u.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy