Lonely Planet: Një ndër 10 destinacionet globale të 2019-s, është më mirë se Mali i Zi dhe Greqia

"Lonely Planet", “reklamë” Shqipërisë: Një ndër 10 destinacionet globale të 2019-s, është më mirë se Mali i Zi dhe Greqia
“Lonely Planet”, guida numër një në botë për turizmin, e sidomos për turizmin aventurier, i ka bërë një dhuratë të majme Shqipërisë, duke e renditur në mes të dhjetë destinacioneve më të vlefshme të vitit të ardhshëm.

Duke pasur parasysh impaktin që “Lonely planet” ka mes të apasionuarve të turizmit dhe zbulimit të vendeve të reja, klasifikimi i Shqipërisë mes dhjetë vendeve më me vlerë për t`u parë në 2019, mund të konsiderohet një reklamë e vërtetë.

“Shqipëria është një xhep me një vlerë të madhe, fshehur nën sytë tanë, me plazhe fantastike, një histori unike, dhe jo me dyndje njerëzisht si në Mal të Zi apo në Greqi”, thotë “Lonely Planet” për lexuesit e saj.

Pasi vlerëson maksimalisht ushqimin, por edhe destinacionet arkeologjike, si Butrinti apo Apollonia, “Lonely Planet” nënvizon edhe faktin se Shqipëria ofron male të mrekullueshme, fshatra jashtë kohës, por edhe një kryeqytet si Tirana, i ndryshëm nga çdo vend tjetër në Europë.

Shqipëria, së bashku me Poloninë dhe Slloveninë, janë tre vendet e vetme europiane të listës me 10 vende, ku përfshihen edhe destinacione si Shtetet e Bashkuara, Ekuadori, Argjentina apo Bangladeshi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lonely Planet: Një ndër 10 destinacionet globale të 2019-s, është më mirë se Mali i Zi dhe Greqia
Lonely Planet: Një ndër 10 destinacionet globale të 2019-s, është më mirë se Mali i Zi dhe Greqia
https://4.bp.blogspot.com/-_RsLvBv08Yc/W9C_lPGLe6I/AAAAAAAAZ_M/ZjdzrfuWj_kMUFP8FUAPSCHjLbYVLv6-wCLcBGAs/s320/shqiperi-15.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-_RsLvBv08Yc/W9C_lPGLe6I/AAAAAAAAZ_M/ZjdzrfuWj_kMUFP8FUAPSCHjLbYVLv6-wCLcBGAs/s72-c/shqiperi-15.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/lonely-planet-nje-nder-10-destinacionet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/lonely-planet-nje-nder-10-destinacionet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy