Maqedonia në udhëkryq, deputeti Zekiri: Votuan 200 mijë shqiptarë

Pas referendumit, Maqedonia është në udhëkryq. E gjendur nën presionin e Rusisë dhe të Bashkimit Europian, çfarë drejtimi do të marrë shteti i vogël i Ballkanit? Pse shqiptarët ishin indiferentë në këtë referendum?

Në “Top Show” u diskutua për këtë çështje, në një panel me politikanë të Maqedonisë dhe analistë. Elmi Aziri, nënkryetar i Aleancës për Shqiptarët, deklaroi se “referendumi për çështjen e emrit ka qenë i panevojshëm”.

“Edhe po të ishte i suksesshëm, prapë marrëveshja do të vinte në Parlament. Kemi krijuar tensione të panevojshme dhe është polarizuar më shumë situata në Maqedoni pas referendumit”, u shpreh Aziri.

Ndërsa Muhamed Zekiri, deputet i LSDM-së, u shpreh se “nuk është e vërtetë që shqiptarët kanë qenë indiferentë në këtë referendum”.

“200 mijë shqiptarë kanë dalë në votim”, deklaroi Zekiri./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Maqedonia në udhëkryq, deputeti Zekiri: Votuan 200 mijë shqiptarë
Maqedonia në udhëkryq, deputeti Zekiri: Votuan 200 mijë shqiptarë
https://4.bp.blogspot.com/-XmSo9jptx1U/W7Tvai7a1mI/AAAAAAAAZHo/858KmP27PjAjSbtUUhz9ihsxeO5BPijIQCLcBGAs/s640/top-show-maqedonia.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-XmSo9jptx1U/W7Tvai7a1mI/AAAAAAAAZHo/858KmP27PjAjSbtUUhz9ihsxeO5BPijIQCLcBGAs/s72-c/top-show-maqedonia.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/maqedonia-ne-udhekryq-deputeti-zekiri.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/maqedonia-ne-udhekryq-deputeti-zekiri.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy