Medalje historike për Kosovën, Erza e bronztë në Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentina

Erza Muminoviq e ka fituar medaljen e bronztë në garat e Lojërave Olimpike për të rinj në Buenos Aires.
. Kosova shkruan me medalje historinë edhe në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018.

Xhudistja Erza Muminoviq i ka sjell vendit tonë medaljen e bronztë nga kryeqyteti i Argjentinës.

Kampionia e Evropës fitoi të bronztën me repesazh në kategorinë -44 kilogramë.

Ajo në luftën për medalje mundi ukrainasen, Anastasia Balaban me ippon, për të shpërthyer më pas në lot nga gëzimi.

Erza e nisi me humbje në çerekfinale nga indoneziania, Devi Tangjam.

Më pas në repesazh mundi bullgaren, Aleksa Georgieva, si dhe Vusala Karimova të Azerbajxhanit, për të mundur në luftën për medalje ukrainasen, Balaban.Kontribut në fitimin e medaljes dha edhe asistenti i trajnerit të mirënjohur, Driton Kuka, Fatos Tabaku, i cili ndodhet me Erzën.

Krahas drejtuesve më të lartë të Komitetit Olimpik të Kosovës si dhe ministrit Kujtim Gashi, lufta kryesore e Erzës u përcoll edhe nga presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach dhe presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer./ZgjohuShqiptar.infoMedalje historike për Kosovën, Erza e bronztë në Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentina

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Medalje historike për Kosovën, Erza e bronztë në Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentina
Medalje historike për Kosovën, Erza e bronztë në Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentina
https://2.bp.blogspot.com/-bnwrnRQ-uGI/W7uspMghZ1I/AAAAAAAAZY4/xQqxvRJuD5UTHfSmcBnIRNX-UzB4Xl_owCLcBGAs/s640/Screenshot_39-640x351.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-bnwrnRQ-uGI/W7uspMghZ1I/AAAAAAAAZY4/xQqxvRJuD5UTHfSmcBnIRNX-UzB4Xl_owCLcBGAs/s72-c/Screenshot_39-640x351.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/medalje-historike-per-kosoven-erza-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/medalje-historike-per-kosoven-erza-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy