Ndarja e Kosovës, Haradinaj fjalë të ashpra ndaj Thaçit dhe Edi Ramës

Gjatë vizitës në Nju Jork, mes Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt kanë shpërthyer fjalë të rënda. Gazeta Express shkruan se ka qenë pikërisht tema e ndarjes së Kosovës, për të cilën dy liderët deri tani kanë pasur qëndrime të ndryshme, dhe që ka acaruar situatën.

Sias Express kryeministri Haradinaj ka thënë fjalë të ashpra ndaj Hashim Thaçit dhe Edi Ramës, për shkak të përfshirjes në çështjen e shkëmbimit të territoreve bashkë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç.

Shkëmbimi i fjalëve të rënda, ka ndodhur në prani të Behxhet Pacollit, Zv.Kryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm të Kosovës. Madje, mësohet se Haradinaj ka thënë se Thaçi e Rama porosinë e qartë do ta marrin pas kthimit në Kosovë.

Me t’u kthyer në Kosovë, Ramush Haradinaj ka thënë se porosia nga SHBA është që kufijtë nuk preken ndërkohë që ka thënë se Kosova “e ka bekimin e SHBA’së për ushtrinë”.

Thaçi e Haradinaj kanë zhvilluar disa takime të përbashkëta në SHBA, ndër të tjera edhe atë me Ndihmëssekretarin e Shtetit Wess Mitchel.

Gazeta Express shkruan se pas kthimit nga SHBA Thaçi e ka ndryshuar retorikën duke kundërshtuar ndarjen e vendit duke hedhur poshtë shkëmbimin e territoreve dhe kompetencat ekzekutive për Asociacionin. Ai madje ka bërë edhe një spektakël duke shkuar në Veri me njësi speciale, një pjesë e vendit të cilën ishte gati ta tregtonte me Beogradin./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ndarja e Kosovës, Haradinaj fjalë të ashpra ndaj Thaçit dhe Edi Ramës
Ndarja e Kosovës, Haradinaj fjalë të ashpra ndaj Thaçit dhe Edi Ramës
https://4.bp.blogspot.com/-HmDPdwJVCms/W7OnuXIQawI/AAAAAAAAZFI/l4_a6GIe9aoBnIwF9ZBQ4BS0waTnwYv5wCLcBGAs/s640/aaaa11111_1538403746-161280-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-HmDPdwJVCms/W7OnuXIQawI/AAAAAAAAZFI/l4_a6GIe9aoBnIwF9ZBQ4BS0waTnwYv5wCLcBGAs/s72-c/aaaa11111_1538403746-161280-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/ndarja-e-kosoves-haradinaj-fjale-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/ndarja-e-kosoves-haradinaj-fjale-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy