Në QSUT 480 milionë lekë barna të skaduara qëndrojnë stok

Pothuajse 480 milionë lekë është vlera e stokut të barnave të skaduara që janë grumbulluar që nga viti 2012 në farmacinë e Qendrës Spitalore Universitare, bën tw ditur Top Channel.

Një pjesë e këtyre barnave janë donacione të bëra nga kompanitë farmaceutike, të cilat pak para se t’u skadonin nëpër magazina, ia falnin QSUT-së pasi nga njëra anë ndihmonin pacientët me barna të cilat mungonin, por nga ana tjetër hiqnin nga vetja një barrë të madhe.

Por, që nga ajo kohë, depo në QSUT është mbushur me barna të skaduara, edhe pse shpesh kompani të ndryshme farmaceutike që kishin barna të skaduara ose barna në prag të datës së skadencës, favorizoheshin duke ia blerë në mënyrë që kompanitë të mos dilnin jo vetëm me humbje nga mostregtimi i barnave, por për t’u hequr edhe koston e agjësimit.

Top Channel raporton se ka mësuar se drejtoria e QSUT-së ka hapur tender për asgjësimin e barnave dhe materiale mjekësore për vitin 2018. Tenderi me fondin limit 10 milionë e 280 mijë lekë është hapur sipas të gjitha procedurave ligjore në datën 7 qershor 2018 dhe është mbyllur në korrik të po këtij viti.

Por, ky tender ka dështuar. Ofertuesit nuk kanë përmbushur kriteret e përcaktuara dhe kjo nuk është hera e parë që dështon tenderi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Në QSUT 480 milionë lekë barna të skaduara qëndrojnë stok
Në QSUT 480 milionë lekë barna të skaduara qëndrojnë stok
https://3.bp.blogspot.com/-7MhRicBdmdQ/W7N8DsT6k1I/AAAAAAAAZCw/qSNDP-sUWFEKT9205R-dpEOB0B2Uak_owCLcBGAs/s640/barnat-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-7MhRicBdmdQ/W7N8DsT6k1I/AAAAAAAAZCw/qSNDP-sUWFEKT9205R-dpEOB0B2Uak_owCLcBGAs/s72-c/barnat-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/ne-qsut-480-milione-leke-barna-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/ne-qsut-480-milione-leke-barna-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy