Një “Skënderbe” në mes të Rumanisë...(VIDEO)

Një grup deputetësh të Kuvendit të Shqipërisë ishin sot të pranishëm në ceremoninë e përurimit të bustit të heroit tonë kombëtar, Skënderbeut, në Craiova të Rumanisë.

Me iniciativën e deputetit Fate Velaj, në bashkëpunim me deputetë e senatorë rumunë dhe me kryetarin e bashkisë Craiova, sot, në 27 Tetor, në bulevardin Nicolae Iorga të qytetit Craiova, u vendos busti i heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skenderbeut.

Deputeti Fate Velaj, falenderoi autoritetet rumune për bashkëpunimin për realizimin e kësaj inisiative dhe nënvizoi se Skënderbeu ishte mbrojtësi më i mirë i vlerave të qytetërimit europian.

Velaj u bëri thirrje autoriteteve rumune për njohjen e Kosovës, e cila është tashmë një realitet europian.

Në këto veprimtari të përbashkëta shqiptaro-rumune morrën pjesë edhe deputetë të Kuvendit si edhe autoritete drejtuese të qarkut, bashkisë dhe universitetit “Ismail Qemali” të Vlorës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Një “Skënderbe” në mes të Rumanisë...(VIDEO)
Një “Skënderbe” në mes të Rumanisë...(VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-828LKC2KwdY/W9YRXDRjOrI/AAAAAAAAaOA/PJ_C6gsQx_85dm1CRjYCcvR0LBT7pyxdwCLcBGAs/s640/Rumani-Skenderbe-1024x683-640x427.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-828LKC2KwdY/W9YRXDRjOrI/AAAAAAAAaOA/PJ_C6gsQx_85dm1CRjYCcvR0LBT7pyxdwCLcBGAs/s72-c/Rumani-Skenderbe-1024x683-640x427.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/nje-skenderbe-ne-mes-te-rumanisevideo.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/nje-skenderbe-ne-mes-te-rumanisevideo.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy