Njihuni me Shqiptarin qe në WWE, flet Shqip në duele dhe refuzoi Holandën (VIDEO)

Ky moment dhe artikull, do iu kujtojë ndoshta shumë çaste nga fëmijëria juaj, pasi flasim për “Wrestlemania”. Sigurisht, flasim për një shou që vazhdon të ndiqet edhe sot e kësaj dite nga njerëz të ndryshëm, por përgjithësisht tërheq mosha më të vogla, pasi skenat e ndërtuara atje, janë gjithmonë të inskenuara.

Për herë të parë, në këtë sport ka edhe një personazh që përfaqëson Shqipërinë dhe Kosovën. Ai quhet Gëzim Selmani, ose siç e thërrasin ndryshe në WWE, kompani kjo më e madhe e Wrestlingut, “psikopati shqiptar”.

Dashuria e tij për vendlindjen është shumë e madhe, aqsa shpeshherë flet edhe në gjuhën shqipe gjatë këtij shou, në videon që e shihni edhe më poshtë. Selmani pritet të bëhet kampion në “Tag Team”, që etiketohet në këtë mënyrë skuadra kampione, së bashku me shokun e tij.

Forca e tij dhe fiziku jashtë normales, vihet re menjëherë tek ky njeri, që ka qenë tmerri i çdo kundërshtari. Gjithmonë në ndeshjet e tij në WWE, Selmani flet në gjuhën shqipe, ndërsa thuajse gjithmonë përsëriten këto fjalë:

“Çfarë po doni? Ne jemi më të mirët”. Gjithashtu ajo që duhet theksuar, është fakti se i njëjti sportist, ka refuzuar përfaqësimin e Holandës më parë, në sportet ekstreme dhe në kafaz, sepse dëshironte flamurin e Shqipërisë dhe të Kosovës.

Shqiptari më parë ka qenë pjesë e MMA dhe vendeve të tjera ku duelohej me forcën e vërtetë, aqsa para disa vitesh për pak sa nuk e ka lënë të vdekur në vend një sportist serb./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Njihuni me Shqiptarin qe në WWE, flet Shqip në duele dhe refuzoi Holandën (VIDEO)
Njihuni me Shqiptarin qe në WWE, flet Shqip në duele dhe refuzoi Holandën (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-EM9rfkKn8bk/W9NlGriq9UI/AAAAAAAAaG0/kiMF6xKE_pM7RnW5uJiWelDAIVEpvXXyACLcBGAs/s640/Gzim-Selmani.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-EM9rfkKn8bk/W9NlGriq9UI/AAAAAAAAaG0/kiMF6xKE_pM7RnW5uJiWelDAIVEpvXXyACLcBGAs/s72-c/Gzim-Selmani.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/njihuni-me-shqiptarin-qe-ne-wwe-flet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/njihuni-me-shqiptarin-qe-ne-wwe-flet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy