Politikani gjerman: Shqiptarët vjedhin, azilkërkuesit mbartin sëmundje

Fashizmi mund të jetë në forma të ndryshme, ku njëra prej tyre është përçmimi i kombësive tjera.

Kjo ka ndodhur në Gjermani nga politikani i partisë populiste AfD, Andreas Winhart, deklarata e të cilit ka ngjallur shumë debate në shtetin gjerman.

Wihnhart, teksa fliste për emigrantët, ka veçuar shqiptarët dhe afrikanët duke i përmendur në kontekst përçmues dhe fyes.

Mediat gjermane shkruajnë se në fjalimin e fundit para fushatës së AfD në bad Aibling, Winhart i qun shqiptarët hajdutë, ndërkohë azilkërkuesit dhe emigrantët afrikanë bartës të SIDA-s.

Politikani i ekstremit të djathtë u shpreh:

Kush nuk dëshiron që shqiptarët dhe kosovarët në të ardhmen të vijnë si ndihmës mjekë në “shtëpitë tuaja dhe të pastrojnë dhomat tuaja (duke nënkuptuar vjedhjen), atëherë ju bashkohuni partinë AfD.”

Sakaq, afrikanët i etiketoi negro dhe deklaroi se përmes azilkërkuesve nga Afrika janë shtuar sëmundjet e tuberkulozit dhe SIDAS.

Winhart tha:

Unë duhet ta di, kur fqinji im niger puthet ose teshtin, a është i sëmurë ose jo?”

Linku ne origjinal: KETU /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Politikani gjerman: Shqiptarët vjedhin, azilkërkuesit mbartin sëmundje
Politikani gjerman: Shqiptarët vjedhin, azilkërkuesit mbartin sëmundje
https://2.bp.blogspot.com/-8WoltgQDdW8/W7-FdmyNzqI/AAAAAAAAZeM/FXQP-ggET245BuTLCHl4EDYJlbIxLrv2QCLcBGAs/s640/Screenshot_119-640x377.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-8WoltgQDdW8/W7-FdmyNzqI/AAAAAAAAZeM/FXQP-ggET245BuTLCHl4EDYJlbIxLrv2QCLcBGAs/s72-c/Screenshot_119-640x377.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/politikani-gjerman-shqiptaret-vjedhin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/politikani-gjerman-shqiptaret-vjedhin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy