Prej 25 vitesh rruga drejt kalasë së Beratit e amortizuar

Muajin që vjen do të nise investimi për rehabilitimin e rrugës drejt Kalasë së Beratit.

Prej vitesh rruga që të çonte në lagjen “Kala” ndodhej në gjendje të mjerueshme. Në këtë aks rrugor lëvizin çdo ditë turistë të thuaj dhe vendas.

Në këtë rrugë nuk është vënë dorë prej 25 vitesh. Aksi rrugor nga hyrja e qytetit të Beratit deri në lagjen muzeale “Kala” të ofron gropa pa fund. Totalisht i amortizuar, ka rrëshqitje të rrugës në të gjithë gjatësinë e saj.

Shtimi i turistëve vitet e fundit e bëri akoma më të vështirë qarkullimin në këtë zonë. Lëvizja e autobusëve në një rrugë të ngushtë bëhej shkak për bllokimin e saj. Kryebashkiaku i Beratit pranoi gjendjen e vështirë, por dha lajmin e mirë që muajin tjetër do të nisë investimi për këtë aks rrugor.

“Do jetë një rrugë me tërë parametrat. Do jetë me dy kalime të plota, për mjete edhe të gjatësisë së madhe, për autobusa 55 vendësh. Do ketë trotuare në të gjiuthë gjatësinë e vet. Mjaftonte 10 autobuss në qafën e “Kalasë” dhe qarkullimi bllokohej. Tashmë me këtë investim rruga nuk do të bllokohet”, u shpreh Petrit Sinaj.

Vlera për rehabilitimin e rrugës kap shifrën e 3 miliardë lekëve ndërkohë që me një tjetër donacion nga BERZH do të investohet edhe në lagjet muzeale “Goricë” e “Mangalem”./abcnews.al/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Prej 25 vitesh rruga drejt kalasë së Beratit e amortizuar
Prej 25 vitesh rruga drejt kalasë së Beratit e amortizuar
https://4.bp.blogspot.com/-0hTjW4B54Mg/W9dLWU5UYKI/AAAAAAAAaTI/N2lVIwJZK8kUbw-61Yw1b8nN-MJ5NOxXwCLcBGAs/s640/ddddddddddddddd_1540740630-1993555.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0hTjW4B54Mg/W9dLWU5UYKI/AAAAAAAAaTI/N2lVIwJZK8kUbw-61Yw1b8nN-MJ5NOxXwCLcBGAs/s72-c/ddddddddddddddd_1540740630-1993555.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/prej-25-vitesh-rruga-drejt-kalase-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/prej-25-vitesh-rruga-drejt-kalase-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy