Produkti shqiptar vjen në një hapësirë të përbashkët në zemër të Tiranës

Shqipëria punon tokën – edicioni i dytë i panairit më të madh të bujqësisë dhe agropërpunimit në vend, vjen në 12 dhe 13 tetor 2018 në Sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë, me mbështetjen e Bashkisë së Tiranës organizojnë në zemër të Tiranës edicionin e dytë të Panairit “Shqipëria punon Tokën”.

Ky është panairi më i madh bujqësor, blegtoral, që hapë dyert për fermerë, blegtorë dhe sipërmarrës shqiptarë të sektorit rural.

Produktet shqiptare do të ekspozohen, nën skenografinë e vendit ku prodhohen. Gjithashtu pranë këtij panairi do të gjeni një arenë të manifestimit te kulinarisë shqiptare ku mjeshtrat e kuzhinës dhe restorantet, do të ofrojnë mundësinë e degustimit të recetave më të spikatura.

Në panair do të jenë ekspozitorë nga kategori kryesore: Të rinjtë sipërmarrës në bujqësi, Agroindustri, Verëra, alkool, Agroturizëm, Fruta-perime, Blegtori, Produkte shtëpie – tradicionale, Banka, fonde garancie në bujqësi etj.

Risia e këtij panairi do të jetë hapësira dedikuar programit 100 fshatrat dhe sipërmarrësve të rinj, në sektorin bujqësor dhe blegtoral.

Në panair do të gjeni informacion për skemat mbështetëse dhe të gjithë instrumentat e financimit, asistencë në hartimin e planeve të biznesit, këndin e mjeteve bujqësore, këndin e të rinjve si dhe këndin e gatimit ku do të gjeni gatimet tona tradicionale./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Produkti shqiptar vjen në një hapësirë të përbashkët në zemër të Tiranës
Produkti shqiptar vjen në një hapësirë të përbashkët në zemër të Tiranës
https://1.bp.blogspot.com/-EiUStyjuLcY/W8De3PfUzJI/AAAAAAAAZg8/3oD61c8iya4nbpM3pti95nvCoZebR88yQCLcBGAs/s640/24232735_1410873079023932_1160740299001267954_n-696x522.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-EiUStyjuLcY/W8De3PfUzJI/AAAAAAAAZg8/3oD61c8iya4nbpM3pti95nvCoZebR88yQCLcBGAs/s72-c/24232735_1410873079023932_1160740299001267954_n-696x522.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/produkti-shqiptar-vjen-ne-nje-hapesire.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/produkti-shqiptar-vjen-ne-nje-hapesire.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy