Scott: SHBA-të përkrahin çdo lloj zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar sot para gazetarëve në Beograd se SHBA-të janë të hapura për marrëveshje ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe.

Megjithatë ai ka shtuar se kjo nuk do të thotë se Washingtoni do të përkrahë çfarëdo marrëveshje, shkruajnë mediat serbe.

“Do të shqyrtojmë çdo zgjidhje, por kjo nuk do të thotë se do të përkrahim çdo zgjidhje, pasi që nuk e dimë se për çfarë po bisedohet”, ka shtuar Scott në Beograd.

Diplomati amerikan gjithashtu tha se zgjidhja e arritur nga palët e interesuara do të ishte zgjidhja më e mirë, dhe nëse një gjë e tillë arrihet mes Beogradit dhe Prishtinës, do të jetë e qëndrueshme./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Scott: SHBA-të përkrahin çdo lloj zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë
Scott: SHBA-të përkrahin çdo lloj zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë
https://3.bp.blogspot.com/-6vou61OFzgE/W7Oev4c8q4I/AAAAAAAAZD0/hRtimfnjGMYlllVADJahtkl4C6-giUtGQCLcBGAs/s640/1-7-e1538395254647-780x439.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-6vou61OFzgE/W7Oev4c8q4I/AAAAAAAAZD0/hRtimfnjGMYlllVADJahtkl4C6-giUtGQCLcBGAs/s72-c/1-7-e1538395254647-780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/scott-shba-te-perkrahin-cdo-lloj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/scott-shba-te-perkrahin-cdo-lloj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy