Sela: Nëse nuk kalon marrëveshja shqiptarët do të ndahen

Ziadin Sela, lideri i partisë Aleanca për Shqiptarët derisa ka komentuar çështjen e ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni, ka thënë se deputetët kanë shënuar një sukses të madh. Sipas tij, nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit të Maqedonisë në strukturat euroatlantike, njofton Klan Kosova.

Këto deklarata kreu i Aleancës për Shqiptarët i dha sot në një prononcim, duke shtuar se nëse do të stagnohej procesi i ndryshimeve kushtetuese, do të vinte edhe një ndarje tjetër për shqiptarët.

”Alternativë tjetër në lidhje me këtë çështje nuk kishte”.

“Arritja me shumë mundime e numrit 80 të deputetëve është për t’u përshëndetur me vet faktin se nuk ka alternativë tjetër për vendin veçse anëtarësim në NATO dhe Bashkim Europian”.

“Për shqiptarët në Maqedoni, hapja e Kushtetutës dhe anëtarësimi në NATO është rrugëtim i përbashkët. Ne nuk duhet assesi t’i paraprinim edhe një ndarjeje tjetër”.

“Mosanëtarësimi dhe stagnimi jashtë strukturave euroatlantike do të thoshte edhe një ndarje tjetër mes shqiptarëve”.

“Do të ishte më e arsyeshme që të gjithë deputetët ta përkrahin këtë hapje të ndryshimeve kushtetuese, aq më tepër që disa herë radhazi Parlamenti i Maqedonisë ka sjellë rezolutë që të përkrahet anëtarësimi i vendit në NATO dhe në Bashkim Europian”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sela: Nëse nuk kalon marrëveshja shqiptarët do të ndahen
Sela: Nëse nuk kalon marrëveshja shqiptarët do të ndahen
https://4.bp.blogspot.com/-vpTAF_dDT1w/W9NXuAMjTvI/AAAAAAAAaFw/zrzwazvQ0vInNS7HZWRw0pUXoadGMTDGgCLcBGAs/s640/ziadin-sela-696x385.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-vpTAF_dDT1w/W9NXuAMjTvI/AAAAAAAAaFw/zrzwazvQ0vInNS7HZWRw0pUXoadGMTDGgCLcBGAs/s72-c/ziadin-sela-696x385.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/sela-nese-nuk-kalon-marreveshja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/sela-nese-nuk-kalon-marreveshja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy