Shqiponja bëhet model në stërvitjet e Arsenalit

Simboli i popullit shqiptar, shqiponja, ka marrë një vëmendje të madhe këtë vit, sidomos gjatë Kampionatit Botëror të mbajtur në Rusi.
Djelmoshat shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri gjatë ndeshjes kundër Zvicrës dhe Serbisë në Kupën e Botës, pas shënimit të golave të tyre kundër Serbisë, festuan me simbolin e shqiponjës, në ndeshjen të cilën e fitoi Zvicra me rezultatin 2-1, shkruan Gazeta Express.

Pas këtij veprimi, këta të dy u gjobitën nga FIFA, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri me nga 10 mijë euro, ndërsa Stephan Lichtsteiner me 5 mijë euro, për shkak se ky iu bashkëngjit festimit të tyre.

Granit Xhaka si lojtar i Arsenalit, dhe tani Lichtsteiner duket se ia kanë mësuar këtë simbol edhe lojtarëve të tjerë të Arsenalit, të cilët janë parë duke e performuar shqiponjën me duar gjatë stërvitjeve të tyre.

Simboli i Shqiponjës është futur po ashtu edhe në festimet e videolojës së FIFA-së. /Gazeta Express//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqiponja bëhet model në stërvitjet e Arsenalit
Shqiponja bëhet model në stërvitjet e Arsenalit
https://4.bp.blogspot.com/-DGnukvhfPSQ/W7ewTf1XEMI/AAAAAAAAZR4/E3Ws2JJlWvQ5MNxAiWxMVWWgB5Q90PWeQCLcBGAs/s640/Screenshot_820-640x354.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-DGnukvhfPSQ/W7ewTf1XEMI/AAAAAAAAZR4/E3Ws2JJlWvQ5MNxAiWxMVWWgB5Q90PWeQCLcBGAs/s72-c/Screenshot_820-640x354.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/shqiponja-behet-model-ne-stervitjet-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/shqiponja-behet-model-ne-stervitjet-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy