Sllavizimi i trevave shqiptare në Malin e Zi po vazhdon

Të nderuar qytetarë,

Ata çka qeveria e Malit të Zi nuk mundet apo nuk guxon ta bëjë, në mënyrë direkte, po ia kryen shërbëtorja më e devotshme, e më e besnike, Kisha ortodokse serbe, e cila përmes “ortodoksizimit” të shenjtoreve dhe të viseve tona (Shas, Rumi, Guci etj.), po provon të dëshmojë së këtu, pas vet Zotit, banonin sllavët (!?).

Shndërrimi i llamarinës nga Maja e Rumisë, në kishëz me material të fortë, pra nuk dëshmon dobësinë e shtetit, sikur tenton dikush ta paraqesë, për objektiv të pushtetit, i cili po e heshtë këtë aktivitet të kishës serbe, edhe pse ka mjete e mundësi që ta ndal. Nëse për asgjë tjetër, po të donte, do ta ndalte për faktin se në Malin e Zi, sipas ligjit, asgjë nuk mund të punohet pa leje ndërtimi. A mos e ka pasur lejen kjo teneqe, e quajtur kishëz?!

Të gjitha reagimet ndaj këtij vandalizmi të ortodoksizmit serb janë të nevojshme, por, ata që janë pjesë e qeverisë nuk kanë nevojë të kërkojnë llogari nga qeveria, që të dinë se a mund të ndalen punimet, por të veprojnë dhe të ndalin punimet, sepse ata vet janë qeveria.

Së këndejmi ne i ftojmë të gjithë ata që janë qeveri, që gjithsecili nga pozicioni i vet, të marrë masat adekuate për të shpërbërë “veprën” në Majën e Rumisë, përndryshe, po përsërisim konstatimin, tashmë të njohur, se shqiptarët nuk kanë çfarë të kërkojnë në atë Qeveri. Të ankohen për mos-aktivitetet të qeverisë, respektivisht për aktivitet kundër interesave të popullit që e përfaqësojnë, e në anën tjetër rrinë në atë qeveri, nuk është bash e hijshme!

LDSH, nga pozicioni që ka, ngre zërin kundër gjithë atyre që veprojnë, apo me mosveprim e ndihmojnë, shkatërrimin e viseve tona, e në veçanti, shpërbërjen e vlerave tona kulturore e shpirtërore.

Juaja LDSH
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sllavizimi i trevave shqiptare në Malin e Zi po vazhdon
Sllavizimi i trevave shqiptare në Malin e Zi po vazhdon
https://2.bp.blogspot.com/-kpGBz6eo2Ug/W9C-5KsYbRI/AAAAAAAAZ_A/zpDW-FlCjz8db1ojenRS5ptKEiP9lmCBACLcBGAs/s320/Capture.JPGggg-1200x630-640x336.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-kpGBz6eo2Ug/W9C-5KsYbRI/AAAAAAAAZ_A/zpDW-FlCjz8db1ojenRS5ptKEiP9lmCBACLcBGAs/s72-c/Capture.JPGggg-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/sllavizimi-i-trevave-shqiptare-ne-malin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/sllavizimi-i-trevave-shqiptare-ne-malin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy