‘Të gjithë ëndërrojnë për bashkimin me Shqipërinë’!

Presidenti i Kosovës ka thënë se ëndrra e të gjithëve është bashkimi kombëtar me Shqipërinë. Një portal i njohur si ‘Fokus-fen.net’, publikon lajmin teksa citon median B92, televizionin në Prishtinë ‘Dukagjini’ dhe Telegraf. Sipas Telegraf presidenti ka thënë: A nuk është bashkimi me Shqipërinë objektiv strategjik? Shqiptarët do jenë së bashku në familjen euroatlantike, NATO dhe BE, por natyrisht që të gjithë e dinë ëndrrën e shqiptarëve”.

Sipas tij, ideja e korrigjimit të kufijve me Serbinë nuk nënkupton “shkëmbimin e territorit dhe nuk do të ketë diskutime në lidhje me shkëmbimin, ndarjen ose një komunitet me fuqi ekzekutive”. Thaçi pohon se perspektiva evropiane e Serbisë do ta detyrojë këtë të fundit të pranojë idenë e tij për korrigjimin e kufijve”.

Ai thotë se nuk ka asnjë problem me ndryshimin e flamurit shtetëror në rast të bashkimit me të ashtuquajturën Lugina e Preshevës, një zonë e diskutueshme në pjesën jugore të Serbisë qendrore. “Nëse bashkohen me Preshevën, Medvegjën dhe Bujanovcin, ne do e rregullojmë çështjen me flamurit”, tha Thaçi.Linku origjinal këtu. Lajmi nga Telegraf, këtu. Tiranapost.al /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘Të gjithë ëndërrojnë për bashkimin me Shqipërinë’!
‘Të gjithë ëndërrojnë për bashkimin me Shqipërinë’!
https://1.bp.blogspot.com/-36yL2kyWsxw/W7j9BKkyYiI/AAAAAAAAZVc/EGNjZbADt7smNyicKvOXaCWGMWm1nhAbQCLcBGAs/s640/thaci.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-36yL2kyWsxw/W7j9BKkyYiI/AAAAAAAAZVc/EGNjZbADt7smNyicKvOXaCWGMWm1nhAbQCLcBGAs/s72-c/thaci.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/te-gjithe-enderrojne-per-bashkimin-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/te-gjithe-enderrojne-per-bashkimin-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy