“Telekom Serbia” në Shqipëri? Harxhi: Kërcënim për sigurinë kombëtare

“Telekom Serbia” ka kërkuar zyrtarisht autorizimin e qeverisë shqiptare për të blerë “Telekom Albanian” dhe këtë lajm e dha ekskluzivisht Top Channel së fundmi. Mësohet se drejtuesit e “Telekom Serbia” kanë takuar këtë të mërkurë zyrtarët e lartë të Ministrisë së Infrastrukturës duke kërkuar nga qeveria pëlqimin për blerjen e “Telekom”-it.

Por e ftuar në “Top Talk”, Edith Harxhi, drejtuese e “Albanian Policy Center”, u shpreh se kjo nuk është një marrëveshje biznesi, por ajo cenon qytetarët shqiptarë dhe kërkoi nga Presidenti të mbledhë menjëherë Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

Telekom Albania: Serbët në Tiranë për të marrë leje, qeveria i refuzon

Harxhi u shpreh se nuk duhet lejuar që të dhënat e shqiptarëve të bien në duart e serbëve.

“Nuk mendoj se është një marrëdhënie biznesi. Të dhënat telefonike, të dhënat personale të shqiptarëve do të kalojnë në duart e serbëve. Kjo është çështje e sigurisë shqiptare dhe për këtë nuk duhet ta lëshojmë. I kërkoj Metës të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Nuk mund të kalojnë të dhënat e shqiptarëve në këtë mënyrë. I gjithë telekomunikacioni, të jenë në duart e fqinjëve tanë. Ky shtet nuk është as anëtar i NATO”, tha Harxhi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11438,Camëri,133,Editorial,2616,Ekonomi,709,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1826,Iliridë,377,Kosovë,3471,Kulture,925,Luginë,77,Moti,2,Politik,2314,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,561,Video,678,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Telekom Serbia” në Shqipëri? Harxhi: Kërcënim për sigurinë kombëtare
“Telekom Serbia” në Shqipëri? Harxhi: Kërcënim për sigurinë kombëtare
https://3.bp.blogspot.com/-Ca7WWX0_728/W7TRpfy3a8I/AAAAAAAAZF8/-1CTSirdhVU_-9SUtAIGYhkXOMlTctr6QCLcBGAs/s640/talkkk.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Ca7WWX0_728/W7TRpfy3a8I/AAAAAAAAZF8/-1CTSirdhVU_-9SUtAIGYhkXOMlTctr6QCLcBGAs/s72-c/talkkk.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/telekom-serbia-ne-shqiperi-harxhi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/telekom-serbia-ne-shqiperi-harxhi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy