Thaçi nuk heq dorë, përmend përsëri bashkimin e Luginës me Kosovën

Shefi i Shtetit Hashim Thaçi përsëri ka thënë se duhet të ndodhë korrigjimi i kufijve me Serbinë dhe bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën.

“Në asnjë rrethanë nuk do të ketë kufij etnik. Do të ketë korrigjim të kufijve dhe bashkim të Luginës me Kosovën”, ka thënë Presidenti, në një konferencë për media.

Thaçi tha se është e domosdoshme që klasa politike të jetë e bashkuar në dialogun për normalizimin e plotë të raporteve mes Kosovës dhe Serbisë.

“Ftoj pozitën dhe opozitën të bashkohen rreth një platforme, të miratojnë një platformë të përbashkët dhe të marrin pjesë pa dallim në këtë proces. Marrëveshja paqësore Kosovë-Serbi, Kosovës i hap rrugë për NATo, BE dhe OKB”, tha Thaçi, transmeton Gazeta Express.

Ai ka folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave duke thënë se është i domosdoshëm dhe duhet të ndodhë tani dhe pa asnjë vonesë në të kundërtën e humb kuptimin e vet./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11438,Camëri,133,Editorial,2616,Ekonomi,709,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1826,Iliridë,377,Kosovë,3471,Kulture,925,Luginë,77,Moti,2,Politik,2314,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,561,Video,678,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Thaçi nuk heq dorë, përmend përsëri bashkimin e Luginës me Kosovën
Thaçi nuk heq dorë, përmend përsëri bashkimin e Luginës me Kosovën
https://4.bp.blogspot.com/-TGMfm-BHFok/W7jod4VdKTI/AAAAAAAAZT8/eUcT2X0eDVM6KYxlWhgcD2itwu0kQe1rwCLcBGAs/s640/z_1538837332-2793843-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-TGMfm-BHFok/W7jod4VdKTI/AAAAAAAAZT8/eUcT2X0eDVM6KYxlWhgcD2itwu0kQe1rwCLcBGAs/s72-c/z_1538837332-2793843-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/thaci-nuk-heq-dore-permend-perseri.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/thaci-nuk-heq-dore-permend-perseri.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy