Thaçi: Nuk i marr leje askujt për të vizituar veriun e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka marrë kurrë leje dhe nuk do të bëjë diçka të tillë për të vizituar Ujmanin dhe veriun e vendit.

Sipas tij, vizita e djeshme në veri të vendit ishte shumë transparente.

“Kosova është shtet i lirë, një dhe unik, demokratik, multietnik në të cilin liria e lëvizjes është e garantuar për të gjithë qytetarët kudo pavarësisht vështirëve teknike që mund të paraqiten aktualisht.

Dje sikurse herët e tjera vizitova veriun dhe do t’i vizitoj sa herë që e shoh të nevojshme në axhendën time. Kurrë s’kam marrë leje dhe kurrë s’do të marrë për diçka të tillë.

Ka qenë shumë vizitë transparente. Qytetarët e Kosovës kanë të drejtë të lëvizin lirë në çdo cep të territorit të Republikës së Kosovës”, ka thënë ai në një konferencë për media duke shtuar se leje për të vizituar veriun duhet të kërkojnë “vizitorët nga Serbia”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Thaçi: Nuk i marr leje askujt për të vizituar veriun e Kosovës
Thaçi: Nuk i marr leje askujt për të vizituar veriun e Kosovës
https://4.bp.blogspot.com/-WJEgH9u5V5w/W7Jo-_VqpZI/AAAAAAAAZBI/80HWDY8KCpEZBPz_XfsUtRvjYNgxUClXQCLcBGAs/s640/thaciii-9293-1-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-WJEgH9u5V5w/W7Jo-_VqpZI/AAAAAAAAZBI/80HWDY8KCpEZBPz_XfsUtRvjYNgxUClXQCLcBGAs/s72-c/thaciii-9293-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/thaci-nuk-i-marr-leje-askujt-per-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/thaci-nuk-i-marr-leje-askujt-per-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy