Vrasja e ekstremistit grek, reagon Athina: E papranueshme, Shqipëria të zbardhë ngjarjen

Athina zyrtare ka reaguar pas vrasjes së grekut në fshatin Bularat në Gjirokastër, pasi nuk iu bind urdhrit për t’u dorëzuar. Ministri i Jashtëm grek, post që mbahet nga kryeministri Tsipras kërkon nga autoritetet shqiptare sqarimin e plotë të rrethanave të vrasjes së 35-vjeçarit grek, që është pjesë e ushtrisë.

“Presim nga autoritetet shqiptare zbardhjen e plotë dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe më pas të merren masat e duhura menjëherë. E papranueshme humbja e jetës së një personi në çdo rrethanë. Shprehim keqardhjen tonë për vdekjen e shtetasit grek ngushëllimet familjes së viktimës”, thuhet ndër të tjera në reagimin e Ministrisë së Jashtme që drejtohet aktualisht nga kryeministri grek Aleksis Tsipras./ZgjohuShqiptar.infoDAG.jpg

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vrasja e ekstremistit grek, reagon Athina: E papranueshme, Shqipëria të zbardhë ngjarjen
Vrasja e ekstremistit grek, reagon Athina: E papranueshme, Shqipëria të zbardhë ngjarjen
https://4.bp.blogspot.com/-Wr9WF0Os43M/W9XxDVr-vFI/AAAAAAAAaMs/H26ShVwiGNwuSzjlNtUlkDdHYRDzUu6BgCLcBGAs/s640/bb7f4f107d5e4b31bd35f8232958203a_L.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Wr9WF0Os43M/W9XxDVr-vFI/AAAAAAAAaMs/H26ShVwiGNwuSzjlNtUlkDdHYRDzUu6BgCLcBGAs/s72-c/bb7f4f107d5e4b31bd35f8232958203a_L.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/vrasja-e-ekstremistit-grek-reagon.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/vrasja-e-ekstremistit-grek-reagon.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy