Vuçiç ‘pendohet’, anulon urdhrin për gatishmëri ushtarake

Kur Thaçi vizitoi veriun e Mitrovicës, në anën tjetër të kufirit Aleksandar Vuçiç mobilizoi ushtrinë, por mëngjesin e sotëm ai ka anuluar urdhrin e gatishmërisë ushtarake.

Vendimin në fjalë Vuçiç e mori mëngjesin e sotëm bashkë me Komandantin Suprem të Ushtrisë së Serbisë.


Presidenti i Serbisë dhe komandanti i lartë i ushtrisë serbe në përputhje me Ligjin e Mbrojtjes, ka urdhëruar Ministrin e Mbrojtjes, Aleksandar Vulin dhe gjeneralin e ushtrisë serbe, Milan Mojsiloviç për anulimin e gatishmërisë së forcave të reagimit të shpejtë”, thuhet në njoftimin e publikuar në mediat serbe.

Urdhërin për gatishmëri ushtarake Vuçiç e mori pikërisht në ditën e vizitës së presidentit Thaçi në Liqenin e Ujmanit dhe në territorin e veriut në përgjithësi.

Gjatë vizitës së Presidentit Thaçi në Veri të Kosovës, gatishmëria luftarake e ushtrisë serbe u ngrit në nivelet më të larta në Serbi. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç ‘pendohet’, anulon urdhrin për gatishmëri ushtarake
Vuçiç ‘pendohet’, anulon urdhrin për gatishmëri ushtarake
https://2.bp.blogspot.com/-4REhzeUlhrA/W7ZPTxaZoYI/AAAAAAAAZL8/jnC1ZhLoIXQodZ3Rw5y4aTojv8SQfwOuwCLcBGAs/s640/vucicis.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-4REhzeUlhrA/W7ZPTxaZoYI/AAAAAAAAZL8/jnC1ZhLoIXQodZ3Rw5y4aTojv8SQfwOuwCLcBGAs/s72-c/vucicis.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/vucic-pendohet-anulon-urdhrin-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/vucic-pendohet-anulon-urdhrin-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy