Vuçiç takim me Putinin: Do bisedoj dhe për Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka bërë të ditur se gjatë takimit të së martës me kreun e Kremlinit Vladimir Putin, do bisedojë edhe për çështjen e Kosovës.

Presidenti i Serbisë do të qëndrojë të martën në vizitë pune në Moskë, bëri të ditur kabineti i tij.

Në komunikatën që transmetojnë mediat serbe, thuhet se Vuçiç do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Në delegacionin e Serbisë do të jetë edhe ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç.

Vuçiç ka thënë më herët se do të kërkojë nga Putini mbështetje për Serbinë në të gjitha forumet ndërkombëtare.

“Do të kem takim me Putinin dhe do të bisedojmë për të gjitha çështjet e rëndësishme, natyrisht edhe për Kosovën”, tha Vuçiç të shtunën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç takim me Putinin: Do bisedoj dhe për Kosovën
Vuçiç takim me Putinin: Do bisedoj dhe për Kosovën
https://3.bp.blogspot.com/-1s9qDRR7ZpQ/W7OSG7Y_eCI/AAAAAAAAZDc/XcAfNKJs56gQXvXlGpB5AarA6xswRR51wCLcBGAs/s640/dacic-768x460.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-1s9qDRR7ZpQ/W7OSG7Y_eCI/AAAAAAAAZDc/XcAfNKJs56gQXvXlGpB5AarA6xswRR51wCLcBGAs/s72-c/dacic-768x460.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/vucic-takim-me-putinin-do-bisedoj-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/10/vucic-takim-me-putinin-do-bisedoj-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy