‘Bashkim me Kosovën’/ Eurodeputeti kërkon sqarime, Balla: Mos kini frikë…

Deklaratat e Ramës dje në Kosovë janë diskutuar edhe në Parlamentin Europian

Eurodeputeti qipriot Takis Hadjigeorgiou, pasi ka lexuar fjalen e Kryeministrit Rama dje ne Kosove, ka kërkuar shpjegime nga Taulant Balla. Sipas deputetit qipriot, Rama foli per “bashkimin Shqiperi-Kosove ne 2025” dhe “qëndrimin me dy fytyra te Serbise”.

“Dua nga zoti Taulant Balla shpjegime“, tha ai

Në përgjigje të eurodeputeti qipriot, socialisti Balla u shpreh se 2025 është momenti anëtaresimit të vendeve të Ballkanit perëndimor në Bashkimin Europian.

“Ne besojmë se 2025 është momenti anëtaresimit te vendeve te Ballkanit perëndimor në Bashkimin Europian. Mos kini frike nga bashkepunimi mes shqiptareve. Jemi faktor i rendesishem stabiliteti dhe paqeje ne Ballkan. Jemi krenar qe jemi kombi me proeuropian ne Rajon, ne Shqiperi mbeshtetja per anetaresim ne BE eshte mbi 90%. Zhvillojme me te gjithe fqinjet marredhenie shume te mira, perfshire Serbine.” -tha Balla.

Ndërsa u ndal të sqarojë edhe deklaratat për qëndrim me dy fytyra të Serbisë.

“Se pari Serbia duhet te clirohet nga komplekset e vjetra ballkanike dhe duhet te pranoje realitetin e ri te pakthyeshem dhe njohe pavaresine e Kosoves. Eshte qendrim me dy fytyra qe nga njera ane behen bisedime, nga ana tjeter Serbia lobon kunder anetaresimit ne organizata nderkombetare sic ndodhi me Interpol. Anetaresimi i Kosoves ne Interpol i ben mire luftes se perbashket kunder krimit. Nuk e di se pse nje eurodeputete qipriote (Eleni Theocharous) duhet te marre pjese ne ceremonine e varrimit te nje personi qe qelloi mbi policine. Kudo ne Europe te qellosh mbi policine eshte akt terrorist. Eshte e papranueshme per normat dhe vlerat e ketij Parlamenti qendrime dhe deklarata te tilla.” – përfundoi Balla./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘Bashkim me Kosovën’/ Eurodeputeti kërkon sqarime, Balla: Mos kini frikë…
‘Bashkim me Kosovën’/ Eurodeputeti kërkon sqarime, Balla: Mos kini frikë…
https://2.bp.blogspot.com/-SCaLZv6u6WU/W_2ivz7KSyI/AAAAAAAAblc/qOLMVt4brtEfZk1niC7dWyG8d-jM8TPLQCLcBGAs/s640/7B7DC713-5DD1-4DFD-B96F-B13BD3676B2F.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-SCaLZv6u6WU/W_2ivz7KSyI/AAAAAAAAblc/qOLMVt4brtEfZk1niC7dWyG8d-jM8TPLQCLcBGAs/s72-c/7B7DC713-5DD1-4DFD-B96F-B13BD3676B2F.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/bashkim-me-kosoven-eurodeputeti-kerkon.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/bashkim-me-kosoven-eurodeputeti-kerkon.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy