Bushati: Nësë Serbia dhe Bosnja kanë probleme me Kosovën, atëhere i kanë dhe më Shqiperinë

Behgjet Pacolli përveç me ministrin e Jashtëm të Bosnjës, në takimin e Western Balkans 6 në të cilin po marrin pjesë ministrat e Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, është përplasur edhe me përfaqësuesin e Serbisë.

Kjo përplasje ka ndodhur pasi Pacolli ka kërkuar që në tekstin e deklaratës së përbashkët për respektim të CEFTA-s të përfshihet edhe paragrafi i respektit reciprok ndërmjet vendeve anëtare.

Një gjë të tillë e kanë kundërshtuar Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Në përkrahje të Republikës së Kosovës ka dalë ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, i cili ka qenë i pranishëm në këtë takim.

“Nëse për Bosnjën edhe për Serbinë përbën problem futja e respektit të ndërsjellë në zbatimin e marrëveshjes së CEFTA-s atëherë Shqipëria qëndron në krah të Kosovës dhe nuk pajtohet me asnjë deklaratë tjetër”, ka deklaruar Bushati.

Express ka raportuar edhe rreth përplasjes që Behgjet Pacolli ka pasur me homologun e tij boshnjak, Igor Crnadak./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bushati: Nësë Serbia dhe Bosnja kanë probleme me Kosovën, atëhere i kanë dhe më Shqiperinë
Bushati: Nësë Serbia dhe Bosnja kanë probleme me Kosovën, atëhere i kanë dhe më Shqiperinë
https://4.bp.blogspot.com/-NOpH-PCkQHE/XAGIIzxvUII/AAAAAAAAbpU/elRzEQWY9Ps3OXSQUWxBy2WA-P_k1L5kgCLcBGAs/s640/bushati-pacolli_1543581752-8127377.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-NOpH-PCkQHE/XAGIIzxvUII/AAAAAAAAbpU/elRzEQWY9Ps3OXSQUWxBy2WA-P_k1L5kgCLcBGAs/s72-c/bushati-pacolli_1543581752-8127377.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/bushati-nese-serbia-dhe-bosnja-kane.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/bushati-nese-serbia-dhe-bosnja-kane.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy