Deputeti grek: Rama të tregojë gjakftohtësi, ‘Bularati’ do shkojë në Bruksel

GREQI- Një tjetër reagim ka ardhur nga Greqia pas vrasjes së minoritarit grek, shtetasit shqiptar Konstandinos Kaçifas. Kësaj radhe është kryetari i grupit parlamentar të Koalicionit Demokratik të Partive të Majta, ish-ministri Andreas Loverdos i cili ‘kërcënon’ se do e çojnë çështjen deri në Bruksel.

Në një reagim të publikuar sot nga mediat greke, Loverdos i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të tregojë gjakftohtësi. Ai thotë se duhet të ndiqet rruga diplomatike dhe përmes Brukselit.

“Edi Rama të tregojë gjakftohtësi, ne të tregojmë seriozitet dhe kujdes të jashtëzakonshëm për çështjen. Të ndjekim rrugën diplomatike, ndoshta dhe përmes Brukselit. Duhet të sigurohemi se nuk do ketë pasoja tek njerëzit, tek minoritarët çdo deklarate apo qëndrim”, ka thënë Loverdos.

Konstadinons Kaçifas, shtetas shqiptar me kombësi greke u qëllua nga forcat speciale të policisë shqiptare pasi hapi zjarr ndaj tyre duke tentuar t’i vriste. Me gjithë thirrjet e policisë, Kaçifas nuk u dorëzuar por me një automatik qëllonte vazhdimisht në drejtim të forcave të policisë deri sa u neutralizua./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deputeti grek: Rama të tregojë gjakftohtësi, ‘Bularati’ do shkojë në Bruksel
Deputeti grek: Rama të tregojë gjakftohtësi, ‘Bularati’ do shkojë në Bruksel
https://2.bp.blogspot.com/-9pVit1A3VFk/W9srohOPpYI/AAAAAAAAaZo/yQGKgR9gVI0keMGhdmML3xN6ZWnc94_dgCLcBGAs/s640/andreas-loverdos.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-9pVit1A3VFk/W9srohOPpYI/AAAAAAAAaZo/yQGKgR9gVI0keMGhdmML3xN6ZWnc94_dgCLcBGAs/s72-c/andreas-loverdos.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/deputeti-grek-rama-te-tregoje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/deputeti-grek-rama-te-tregoje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy