Dokumentari që tronditi gjithë shqiptarët tashmë vjen edhe në gjuhën angleze

Disa dite më para Levizja "Zgjohu Shqiptar" publikoj një video dokumentar i cili preku zemrat e gjithë shqiptarëve dhe tronditi gjithë shoqërinë me FAKTET makabre. "Zgjohu Shqiptar" hodhi dritë se si i masakroi policia greke 170 shqiptarët, nga vrasjet për kalim kufiri të paligjshëm deri te shkulja e zemrës së Ilia Karelit.

Në video tregohen fakte dhe dëshmi rrënqethëse nga vrasjet që nuk përfshin vdekje në shkëmbime zjarri me policinë greke, por ku emigrantët shqiptarët janë ekzekutuar qetësisht dhe jo rastësisht, por me vrasje të drejtpërdrejtë, citon në deklaratën e saj "Zgjohu Shqiptar".

Në dokumentar shfaqet në një interviste edhe nëna e Ilia Karelit (Kudret Kume) ku flet mes lotësh masakrën që kryen 13 gardianët në burgun e Nigritës, ku i biri i saj shfaqet pa arme në dorë dhe me duar të lidhura e ku masakrohet deri në frymen e fundit. Pikpyetja e saj e madhe është se pse nuk u dha dënimi i merituar për dhunuesit edhe përsë zemrën e tij ja shkulen vendit përsë gjalli...

Për më tepër ndiqni dokumentarin./ZgjohuShqiptar.info
Dokumentari ne Anglisht:


Dokumentari ne Shqip:

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dokumentari që tronditi gjithë shqiptarët tashmë vjen edhe në gjuhën angleze
Dokumentari që tronditi gjithë shqiptarët tashmë vjen edhe në gjuhën angleze
https://1.bp.blogspot.com/-5o2WvU0xbXs/W-M61_hv6UI/AAAAAAAAaoc/4-hm_El5-2QhdNPVUteCD9uecwFqlgrhQCLcBGAs/s640/ilia1.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-5o2WvU0xbXs/W-M61_hv6UI/AAAAAAAAaoc/4-hm_El5-2QhdNPVUteCD9uecwFqlgrhQCLcBGAs/s72-c/ilia1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/dokumentari-qe-tronditi-gjithe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/dokumentari-qe-tronditi-gjithe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy