Eksluzive/ Ja cilët janë oficerët e ushtrisë greke për përgatitën për agresion terrorist Kostandin Kacifas

Nga Arben Llalla
Rasti i Kostandin Kacifas, i cili kundërshtoi forcat e policisë së Shqipërisë duke terrorizuar banorët e fshatit Bularat më 28 tetor, tregoi edhe njëherë se Greqia zyrtarisht mbështet grupet terroriste, të cilat duan të aneksojnë jugun e Shqipërisë.


Janis Vangjelis dhe Fotis Busis
Kacifas nuk ka vepruar i vetëm, ai ka patur garanci nga forcat ushtarake të Greqisë që veprojnë në kufirin greko-shqiptar. Atij i është premtuar se këto trupa do të ndërhynin, në rast se i rrezikohej jeta.

Ekzistojnë me dhjetra fotografi, ku trupat ushtarake në Greqi stërviten zyrtarisht për një ndërhyrje në jugun e Shqipërisë. Në to dallohet qartë flamuri i Autonomisë greke. Por, pyetjet janë:
Përse Greqia lejon grupet ushtarake të saj të veprojnë në kundërshtim me paqen dhe ndërtimin e fqinjësisë së mirë?

Përse klerikët e lartë të Greqisë inkurajojnë elementet nazistë dhe ekstremistë për një sulm frontal ndaj Shqipërisë?

Janis Vangjelis dhe Fotis Busis

Anestit Kacis me flamurin e aneksimit të jugut të Shqipërisë

Oficerët grekë që tentojnë të aneksojnë jugun e Shqipërisë
Në fotot e mëposhtme është grupimi ushtarak që ka hyrë disa herë në Shqipëri duke kontrolluar terrenin jugor të Shqipërisë. Këta individë nuk janë njerëz të thjeshtë, por oficerë të ushtrisë së Greqisë, anëtare në NATO dhe BE.


Fotis Busis, Janis Vangjeli dhe Kostandin Kacifas, Selanik 2018,
në protestën kundër marrëveshjes greko-maqedonase.
Grupi që ka vepruar me Kostandin Kacifas nga viti 2014 përbëhet nga oficeri i lartë i trupave elitare të ushtrisë greke në Gumenicë, Giannis Napoleon Vaggelis (Janis Napoleon Vangjelis), i cili ka hyrë disa herë në Shqipëri dhe në shtator 2016 ka përshëndetur me Tre gishta, shenjë çetnikëve serbë përpara një lapidari të dëshmorëve shqiptarë. Janis Vangjelis ka hyrë disa herë në Dropull me veshje ushtarake greke dhe me flamurin Autonomisë.

Oficeri tjetër quhet Anestis Kaçis, edhe ky ka hyrë disa herë në Shqipëri me veshje ushtarake dhe me flamurin e aneksimit të jugut të Shqipërisë.

Ushtari Fotis Busis, është stërvitur disa vite për të hyrë në jugun e Shqipërisë.

Emrat e tjerë të grupit po verifikohen si dhe aktivitetet e tyre në dëm të Republikës së Shqipërisë. Në shkurt të 2018 ky grup ka qenë organizator i tubimeve kundër Marrëveshjes greko-maqedonase./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Eksluzive/ Ja cilët janë oficerët e ushtrisë greke për përgatitën për agresion terrorist Kostandin Kacifas
Eksluzive/ Ja cilët janë oficerët e ushtrisë greke për përgatitën për agresion terrorist Kostandin Kacifas
https://4.bp.blogspot.com/-ANiOuvAQpoU/W-B7Ta_dslI/AAAAAAAAaiY/YFOTBVPtdYkNUZn_BHN_clTk61t9hB5CwCLcBGAs/s640/Fotis-Busis-Janis-Vangjeli-dhe-Kostandin-Kacifas-Selanik-2018-n%25C3%25AB-protest%25C3%25ABn-kund%25C3%25ABr-marr%25C3%25ABveshjes-greko-maqedonase.-730x480.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-ANiOuvAQpoU/W-B7Ta_dslI/AAAAAAAAaiY/YFOTBVPtdYkNUZn_BHN_clTk61t9hB5CwCLcBGAs/s72-c/Fotis-Busis-Janis-Vangjeli-dhe-Kostandin-Kacifas-Selanik-2018-n%25C3%25AB-protest%25C3%25ABn-kund%25C3%25ABr-marr%25C3%25ABveshjes-greko-maqedonase.-730x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/eksluzive-ja-cilet-jane-oficeret-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/eksluzive-ja-cilet-jane-oficeret-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy