Flet fotoreporteri që fotografoi Panajot Barkën me kallashnikov: Nuk montoj imazhe, e dashuroj profesion tim

Nga Telnis Skuqi

Unë mund të jem i dënuar penalisht si ordiner, si trafikant droge, si përdhunues, si vrasës, si…., por kurrë në jetën time nuk jam dënuar si fotoreporter që montoj fotografi.
Profesionin e fotoreporterit e kam dashuruar aq shumë, sa asnjëherë nuk ia kam bërë me hile këtij zanati.
Unë jam i dashuruar çmendurisht me këtë profesion.
Fotografia që po publikoj, ku shfaqet Panajot Barka me kallashnikov, është realizuar në vitin 1997 në ish Shtëpinë e Oficerave në qytetin e Gjirokastrës.
Personalisht nuk dua të diskutoj vendimin e gjyqësorit, sepse për mua vendimi i gjyqësorit i mirë apo i keq, respekohet, por i jap të drejtë Panajot Barkës të publikojë vendimin e formës së prerë, ku të citohet se fotografia është montazh dhe më urdhëron mua të fshij fotografine e tij nga interneti, në rast të kundër Barka është i detyruar të më kërkoj falje dhe të heshti./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Flet fotoreporteri që fotografoi Panajot Barkën me kallashnikov: Nuk montoj imazhe, e dashuroj profesion tim
Flet fotoreporteri që fotografoi Panajot Barkën me kallashnikov: Nuk montoj imazhe, e dashuroj profesion tim
https://2.bp.blogspot.com/-hN5XP0pH5e4/W93g03YuizI/AAAAAAAAae8/Fh_fg8nd6lMUYYiKSqaSQIVBYlz8rhXtgCLcBGAs/s640/Screen-Shot-2018-11-02-at-3.36.53-e-pasdites.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hN5XP0pH5e4/W93g03YuizI/AAAAAAAAae8/Fh_fg8nd6lMUYYiKSqaSQIVBYlz8rhXtgCLcBGAs/s72-c/Screen-Shot-2018-11-02-at-3.36.53-e-pasdites.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/flet-fotoreporteri-qe-fotografoi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/flet-fotoreporteri-qe-fotografoi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy