Fshati shqiptar që po bëhet si Norvegjia, gjesti që bëjnë banorët do ju lërë pa fjalë

Norvegjezët janë banorët e një shteti, i cili kohët e fundit ra në sy dhe bëri xhiron e mediave botërore, për bujarinë që banorët tregonin ndaj njëri-tjetrit por edhe ndaj të huajve dhe emigrantëve në vend.

Në Norvegji prodhimi i frutave është i madh, ndaj çdo banor nisi të vendoste nga një qese me fruta në anë të derës së shtëpisë së tij, me idenë që çdo person në nevojë të mund të marrë diçka.

Të njëjtin shembull kanë ndjekur edhe banorët e fshatit shqiptar, Llapit. Ideja për ta praktikuar ishte e një profesori nga fshati Shajkovc i Podujevës. Ai vendosi jashtë shtëpisë së tij disa qese me mollë, të cilat i kishin tepruar, me shpresën se ky shembull që është për t’u duartrokitur, do të ndiqet edhe nga banorët e tjerë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fshati shqiptar që po bëhet si Norvegjia, gjesti që bëjnë banorët do ju lërë pa fjalë
Fshati shqiptar që po bëhet si Norvegjia, gjesti që bëjnë banorët do ju lërë pa fjalë
https://4.bp.blogspot.com/-0E5pUigN1sk/W99RNkAaY8I/AAAAAAAAahA/kZSNy4AwGE8OjGcdTL_kPZDUeqFTqT0-ACLcBGAs/s320/2-17-696x436-696x385.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0E5pUigN1sk/W99RNkAaY8I/AAAAAAAAahA/kZSNy4AwGE8OjGcdTL_kPZDUeqFTqT0-ACLcBGAs/s72-c/2-17-696x436-696x385.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/fshati-shqiptar-qe-po-behet-si.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/fshati-shqiptar-qe-po-behet-si.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy