Gjuriç: Serbët s’duhet të jenë në FSK, as të jenë armë në duart e kundërshtarëve

I ashtuquajturi Shef i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka folur për themelimin e Ushtrisë së Kosovës, Hapjen e Urës së Ibrit dhe për hyrjen e Kosovës në Interpool.

Sipas Gjuriç, shqiptarëve nuk mund t’iu besohet pasi që ata nuk e respektojnë as kushtetuan e vet.

Kurse për krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, Gjuriç e quajti iniciativë të njëanshme dhe shkelje e të drejtave ndërkombëtare.

Shefi i Zyrës, Gjuriç ftoi banorët serb në Kosovë që të mos përfshihen tek Forcat Armatosura të Kosovës.

“Serbët nuk duhet të marrin pjesë në një projekt të tillë dhe as të jenë armë në duart e kundërshtarëve të popullit të tyre.”, tha Gjuriç.

Ndërsa sa i përket njoftimit për hapjen e urës së Ibrit me 28 nëntor, Marko e quajti kërcenim ndaj paqes.

Dëshirën e Kosovës për hyrjen në Interpool, e quajti si veprim abuzues për promovimin e tyre në instancat ndërkombëtare dhe se përmes kësaj po dëshirojnë që të i amnistojnë terroristët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Poashtu e quajti se me këtë dëshirojnë të i frikësojnë serbët./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gjuriç: Serbët s’duhet të jenë në FSK, as të jenë armë në duart e kundërshtarëve
Gjuriç: Serbët s’duhet të jenë në FSK, as të jenë armë në duart e kundërshtarëve
https://3.bp.blogspot.com/-fnNoV3feTXY/W-CJmh8e09I/AAAAAAAAai4/36LYzeOYrFUoIkLXI6LSv471p1H8TfyewCLcBGAs/s640/339321_1-1200x630-640x336.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-fnNoV3feTXY/W-CJmh8e09I/AAAAAAAAai4/36LYzeOYrFUoIkLXI6LSv471p1H8TfyewCLcBGAs/s72-c/339321_1-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/gjuric-serbet-sduhet-te-jene-ne-fsk-as.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/gjuric-serbet-sduhet-te-jene-ne-fsk-as.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy