“Hiqet flamuri grek, vihet shqiptari”, mediat fqinje vënë alarmin

Dy të rinj të Aleancës “Kuq e Zi” me rastin e festave të 28-29 nëntorit, sipas mediave greke kanë ngritur flamurin e Shqipërisë në Igumenicë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i mediave greke, të cilat veprimin e shqiptarëve e kanë cilësuar një provokim, ndërsa policia ka arrestuar të rinjtë shqiptarë. Media greke ‘Newsbomb.gr’ shkruan se ky akt vjen pas deklaratave të shefit të qeverisë, Edi Rama, raporton “BalkanWeb”.

Ndërkohë po në këtë artikull, kjo media shkruan se të rinjtë hoqën flamurin grek me shpejtësi duke lartësuar atë shqiptar.

Ndërkohë një media tjetër, “Telistëra” mes tjerash shprehet e habitur se pse nuk veprojnë autoritete vendase përballë ekstremistëve shqiptarë siç i quan ajo.

Ky është një provokim dhe të gjithë po pyesin se çfarë po bëjnë autoritetet që lënë ekstremistët shqiptarë të sillen në një shtet të huaj si në shtëpinë e tyre?!. Kjo është padyshim një përpjekje për të nxitur një klimë kundër Greqisë dhe për t’i dhënë zë Çamërisë, e cila pretendon për prona në fshatrat e prefekturës së Thesprotisë”, shkruhet në artikull.

Gjithashtu në një video të shpërndarë po nga një media si “Star.gr” përshkruhen disa momente, ku sipas saj shqiptarët tregojnë dhe shpalosin veprime irridentiste në rrjete sociale kundër Greqisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Hiqet flamuri grek, vihet shqiptari”, mediat fqinje vënë alarmin
“Hiqet flamuri grek, vihet shqiptari”, mediat fqinje vënë alarmin
https://1.bp.blogspot.com/-oRIiLrYS10E/XAF1Vr_e6RI/AAAAAAAAbnE/JXZRyZs6JqEQxeUe_4JMj-5eSqbyjpTmgCLcBGAs/s640/kiato-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-oRIiLrYS10E/XAF1Vr_e6RI/AAAAAAAAbnE/JXZRyZs6JqEQxeUe_4JMj-5eSqbyjpTmgCLcBGAs/s72-c/kiato-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/hiqet-flamuri-grek-vihet-shqiptari.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/hiqet-flamuri-grek-vihet-shqiptari.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy