“Incidenti” me flamurin/ Grekët fajësojnë shqiptarët, por dalin bllof (video)

Një incident (nëse mund të konsiderohet i tillë) me flamurin grek në një varkë në ishullin e Kretës, ka shkaktuar reagime dhe në qendër të vëmendjes janë vënë përsëri shqiptarët.

Disa nxënës francezë, që kishin udhëtuar drejt Kretës nga Franca, kishin ulur flamurin grek nga një shtyllë. Qytetarët e rastit fotografuan këtë moment, duke shkruar me zemërim në rrjetet sociale se pas këtij akti ishin shqiptarët. Kjo, e nxitur edhe nga klima tensionuese mes dy vendeve për shkak të ngjarjes me Kostandino Kaçifas. Mediat greke nuk hezituan ta pasqyronin lajmin, dhe pa bërë verifikimin më të vogël, shënjestruan shqiptarët si autorët e këtij incidenti.

Por, duket se kjo situatë është sqaruar. E përditshmja greke “I Efimerida” shkruan se personat që mendoheshin të ishin shqiptarë për uljen e flamurit grek, në fakt janë francezë, pjesë e një grupi prej 40 nxënësish që kishin shkuar në ishullin e Kretës.

Policia greke nisi hetimet pas bërjes publike të kësaj ngjarje dhe zbuloi se asnjë shqiptar nuk ishte i përfshirë. Shtypi grek shkruan se nga verifikimet rezultoi që as nxënësit francezë nuk kishin synim të përdhosnin flamurin e Greqisë, por dëshironin që ta merrnin si suvenir pas largimit nga vendi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Incidenti” me flamurin/ Grekët fajësojnë shqiptarët, por dalin bllof (video)
“Incidenti” me flamurin/ Grekët fajësojnë shqiptarët, por dalin bllof (video)
https://2.bp.blogspot.com/-P2rm0YiWG3w/W-MP6kzuGEI/AAAAAAAAamI/51W2Q55uRaQLo7XZIMl7ETMlQnSOpAIEQCLcBGAs/s640/partori-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-P2rm0YiWG3w/W-MP6kzuGEI/AAAAAAAAamI/51W2Q55uRaQLo7XZIMl7ETMlQnSOpAIEQCLcBGAs/s72-c/partori-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/incidenti-me-flamurin-greket-fajesojne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/incidenti-me-flamurin-greket-fajesojne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy