Ish-ministri grek: Kaçifas u vra në jug të Shqipërisë, jo në Vorio-Epir

Nikos Filis, ish-ministër i Arsimit në Greqi dhe deputet i partisë qeverisëse Syriza, ka guxuar të thotë të vërtetën në transmetim live për tensionet që ka shkaktuar vrasja e Kostandino Kaçifas.

Në një intervistë për ‘Tv Creta’, deputeti Filis deklaroi se Kaçifas u vra në Jug të Shqipërisë dhe jo në Vorio-Epir, sikurse përflitet në qarqet antishqiptare.

Është Jugu i Shqipërisë. E them sërish dhe jam i kujdesshëm në atë që them. Është Jugu i Shqipërisë dhe jo Vorio-Epiri. Janë territore shqiptare, ka dominim të popullsisë shqiptare dhe aty jeton edhe minoriteti grek, që fatkeqësisht është në një masë të vogël për shkak se janë larguar. Por kjo është histori tjetër“, ka thënë Nikos Filis.

Deputeti grek ka argumentuar gjithashtu se veprimi i policisë shqiptare, që iu kundërpërgjigj breshërisë së kallashnikovit të qëlluar nga Kostandino Kaçifas, është tërësisht i mirëkuptuar.

Një person merr kallashnikovin në një vend të huaj dhe ngre flamurin grek. E imagjinoni dot sikur një turk të vijë në Traki me kallashnikov dhe të ngrejë flamurin turk e të qëllojë kundër policisë, çfarë do të thonit”, argumenton deputeti dhe ish-ministri grek Nikos Filis.

Minoritari grek Kostandino Kaçifas u vra nga forcat speciale të RENEA-s më 28 Tetor në fshatin Bularat të Dropullit në Gjirokastër pasi qëlloi me breshëri kallashnikovi ndaj policisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ish-ministri grek: Kaçifas u vra në jug të Shqipërisë, jo në Vorio-Epir
Ish-ministri grek: Kaçifas u vra në jug të Shqipërisë, jo në Vorio-Epir
https://2.bp.blogspot.com/-jHQEWpm2eI0/W-MOejWpWtI/AAAAAAAAamA/SaLw5hjWu4U8K4P1yT0DaOKfSFLsuh5ywCLcBGAs/s640/ea32b0293985c55300775952137c53bc_L.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-jHQEWpm2eI0/W-MOejWpWtI/AAAAAAAAamA/SaLw5hjWu4U8K4P1yT0DaOKfSFLsuh5ywCLcBGAs/s72-c/ea32b0293985c55300775952137c53bc_L.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ish-ministri-grek-kacifas-u-vra-ne-jug.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/ish-ministri-grek-kacifas-u-vra-ne-jug.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy