ITALI: La Spezia, inauguroi shkollën e parë në gjuhën shqipe

Shkolla e parë në gjuhën shqipe u përurua në La Spezia, falë kontributit të komunitetit shqiptar dhe ministrisë së kulturës.

Shkolla e parë në gjuhën shqipe në La Spezia u përurua në qendrën e Fossitermit, me qëllim të mësimit të fëmijëve dhe të rinjve të moshës 6-14 vjeç, të dytë dhe të tretë, të gjuhës, kulturës dhe historinë shqiptare

Iniciativa u promovua nga shoqata At Gjergi Fishta, bashkësia shqiptare e La Spezia (Julian Topcija është kryetari i saj), me mbështetjen e Edil Brija dhe bashkëpunimin e Ministrisë Shqiptare të Kulturës dhe Bashkisë La Spezia.

Gjatë inaugurimit morën pjesë Manuela Gagliardi dhe komisioneri Giulia Giorgi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ITALI: La Spezia, inauguroi shkollën e parë në gjuhën shqipe
ITALI: La Spezia, inauguroi shkollën e parë në gjuhën shqipe
https://4.bp.blogspot.com/-qmfUqdeNqdM/W9ySULYL06I/AAAAAAAAadk/5foKRQUfKZgmVzapDDiQ54GBCEM_DcKYACLcBGAs/s640/86F0298D-8E3B-457D-B4D2-53E590387E39-640x336.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-qmfUqdeNqdM/W9ySULYL06I/AAAAAAAAadk/5foKRQUfKZgmVzapDDiQ54GBCEM_DcKYACLcBGAs/s72-c/86F0298D-8E3B-457D-B4D2-53E590387E39-640x336.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/itali-la-spezia-inauguroi-shkollen-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/itali-la-spezia-inauguroi-shkollen-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy