Kisha në Bularat mban meshë për Kaçifën, e ëma: Djali im do mbetet hero, e donte fshatin e tij️

Një ditë më parë u mbajt në kishën e fshatit Bularat mesha për 35-vjeçarin Kostandin Kaçifa, i cili u qëllua nga policia shqiptare dhe u la i vdekur, pasi vetë i riu hapi zjarr ndaj RENEA-s.

E pranishme në meshën e së dielës ishte edhe e ëma e Kaçifas, Vasilika, e cila e cilësoi të birin si një hero që e donte shumë fshatin e tij dhe Vorio Epirin.

Ajo ka kërkuar që t’i kthehet trupi i të birit, i cili është ende në duart e ekspertëve mjeko-ligjorë, ndërsa nuk nguron të shprehë dëshirën që Kostandini të dalë i pafajshëm.

Vasilika Kaçifa u shpreh:
Të dalë i pafajshëm fëmija im. Konstandini do të mbetet hero dhe do të bëhem nënë e fortë, do ta bëj zemrën gurë për trimin tim. Na mbroni të drejtat tona. Djali e donte fshatin e tij dhe Vorio Epirin".

Përveç nënës së 35-vjeçarit ka qenë edhe prifti ai që i ka bërë thirrje ambasadores greke në Tiranë që të ndërhyjë te autoritetet për të rikthyer trupin e Kaçifas në Gjirokastër e për ta varrosur./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kisha në Bularat mban meshë për Kaçifën, e ëma: Djali im do mbetet hero, e donte fshatin e tij️
Kisha në Bularat mban meshë për Kaçifën, e ëma: Djali im do mbetet hero, e donte fshatin e tij️
https://3.bp.blogspot.com/-3jC19zuPz3c/W-BlBDu7u5I/AAAAAAAAaho/ZZGvRvtIBgAnQEi40ADuJhSSGMPQTBFdwCLcBGAs/s640/kacifaaa-780x405.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-3jC19zuPz3c/W-BlBDu7u5I/AAAAAAAAaho/ZZGvRvtIBgAnQEi40ADuJhSSGMPQTBFdwCLcBGAs/s72-c/kacifaaa-780x405.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/kisha-ne-bularat-mban-meshe-per-kacifen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/kisha-ne-bularat-mban-meshe-per-kacifen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy