Kosovares i ndalohet të festojë me shqiponjë, “Burrnesha” Asllani i përvishet federatës suedeze

Jo vetëm Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, një tjetër shqiponjë që ka bezdisur jo pak Federatën ku sportistët bëjnë pjesë, është ajo e Suedisë. Kosovare Asllani quhet dhe është një krenari e gjithë shqiptarëve.

Madje, futbollistja në fjalë shkon edhe më tepër nga reagimi i lojtarëve të sipërpërmendur, duke mos pranuar vendimin e dhënë e duke bërë kërkesë llogarie, pasi për të shqiponja nuk është një provokim politik, por një krenari për të kujtuar prejardhjen e largët.

Mënyra e festimit të Kosovare Asllanit, shpeshherë ka qenë e njëjta, dy duar që lidhen me njëra-tjetrën, për të treguar rrënjët e thella të saj. Megjithatë Federata suedeze e Futbollit i ka kërkuar futbollistes që diçka e tillë të mos përsëritet në raste të tjera.

“Disa e interpretojnë shqiponjën si një provokim dhe gjest politik, por nuk është i tillë dhe unë jam krenare që e kam bërë. Është pjesë e prejardhjes time, nder dhe krenari për të gjithë shqiptarët. Kam dëgjuar se është pëlqyer shumë si gjest nga shqiptarët e Kosovës.

Një televizion në Kosovë e ka përsëritur festimin tim me shqiponjë për 24 orë. Ndiej krenari dhe mund të them se jam e nderuar. Tashmë më është thënë se nuk duhet ta bëj shqiponjën më. Nuk e di sesi do të shkojnë gjërat, por janë rregulla që duhet të zbatohen.

Është e papranueshme për mua që të ma ndalojnë një gjë të tillë. Nuk e di se kë pengon një festim i tillë. Është vetëm një festim me shqiponjë dhe asgjë më shumë. Herën tjetër do ta formoj ndonjë zog me duar dhe do të shoh a do të reagojnë njësoj”, ishte ironia e Kosovare Asllanit. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kosovares i ndalohet të festojë me shqiponjë, “Burrnesha” Asllani i përvishet federatës suedeze
Kosovares i ndalohet të festojë me shqiponjë, “Burrnesha” Asllani i përvishet federatës suedeze
https://3.bp.blogspot.com/-QZnrZYyTxf4/W9tM6h5MSRI/AAAAAAAAabI/z6Hb9XxvgTkTdXzAAccGgzSe7Zq3NbIMgCLcBGAs/s640/Screenshot_712-640x404.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-QZnrZYyTxf4/W9tM6h5MSRI/AAAAAAAAabI/z6Hb9XxvgTkTdXzAAccGgzSe7Zq3NbIMgCLcBGAs/s72-c/Screenshot_712-640x404.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/kosovares-i-ndalohet-te-festoje-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/kosovares-i-ndalohet-te-festoje-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy