Lugina e Preshevës ka një kërkesë për Haradinajn pas taksës ndaj produkteve të Serbisë

Pas Vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për vendosjen e masave mbrojtëse ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi.

Ai ka kërkuar Qeveria e Kosovës, përjashtimin nga këto masa të prodhueseve dhe produkteve që në Kosovë eksportohen nga Lugina e Preshevës, transmeton Indeksonline.

“Pas Vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për vendosjen e masave mbrojtëse ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, kryetari i Komunës së Bujanocit, kërkon nga Kryeministri dhe Qeveria e Republikës së Kosovës, përjashtimin nga këto masa të prodhuesëve dhe produkteve që në Kosovë eksportohen nga Lugina e Preshevës. Prodhuesi shqiptar i Luginës së Preshevës nuk ka mundësi tjetër tregu të plasimit të produkteve të veta, por si treg të vetëm ka tregun e Kosovës”, thuhet në faqën në kryetarit të Bujanocit.

Kujtojmë që për masën e vënë ndaj prodhuesve nga Serbia kanë reaguar figura të ndryshme publike edhe Bashkimi Evropian.

Këta të fundit kanë kërkuar shpjegime nga Qeveria se pse një masë e tillë është vënë ndaj fqinjëve, Serbia e Bosnja e Hercegovina.

Derisa kanë theksuar se kjo nuk i kontribuon fqinjësisë së mirë./Indeksonline//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Lugina e Preshevës ka një kërkesë për Haradinajn pas taksës ndaj produkteve të Serbisë
Lugina e Preshevës ka një kërkesë për Haradinajn pas taksës ndaj produkteve të Serbisë
https://1.bp.blogspot.com/-Fpsi7Mq5wlE/W-Mx1ej_ywI/AAAAAAAAaoE/kagbWBzskpEfL01bkUgeOddd_EoKG0pKgCLcBGAs/s640/serbi.png
https://1.bp.blogspot.com/-Fpsi7Mq5wlE/W-Mx1ej_ywI/AAAAAAAAaoE/kagbWBzskpEfL01bkUgeOddd_EoKG0pKgCLcBGAs/s72-c/serbi.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/lugina-e-presheves-ka-nje-kerkese-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/11/lugina-e-presheves-ka-nje-kerkese-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy